Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Рада після закликів бізнесу уточнила механізм бронювання працівників

П'ятниця, 4 листопада 2022, 12:10 -

Верховна Рада ухвалила в цілому урядовий законопроєкт № 7687 щодо внесення змін у закон про бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час: він передбачає уточнення категорії військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.

Про це повідомив у Telegram представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Документ у цілому підтримали 290 народних депутатів.

Законопроєкт уточнює категорії військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, а саме:

Реклама:
  • передбачається, що особи, заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою;
  • встановлюється, що порядок та критерії бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначаються Кабінетом міністрів.

Як уточнив нардеп Ярослав Железняк, ухвалено дві ключові новації, які просив бізнес для організації прозорої процедури бронювання:

  • надання повноважень уряду на розробку нового порядку бронювання. Цей порядок має включати критерії віднесення підприємств до критичних;
  • дозволити проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Нагадаємо:

Бізнес просив відв'язати процедуру бронювання персоналу від мобілізаційних завдань і продовжити чинні бронювання ще на два місяці.

Реклама:

ЄБА у вересні закликала народних депутатів не відкладати це питання "і зробити цей перший, але такий важливий крок для вирішення проблеми з бронюванням критичного персоналу".

Бізнес закликав прийняти законопроєкт №7687 і "вже зараз" подовжити ще на 2 місяці чинні бронювання без необхідності повторного погодження з Міноборони.

Економічна правда

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: