Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Рада розгляне законопроєкт щодо націоналізації усіх російських активів – Зеленський

П'ятниця, 30 вересня 2022, 17:14

РНБО ухвалила рішення про застосування санкцій до значущих фізичних і юридичних осіб РФ. Верховна Рада розгляне законопроєкт щодо націоналізації усіх російських активів.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні за підсумками засідання РНБО.

"Сьогодні ж Рада нацбезпеки і оборони України ухвалила рішення про застосування санкцій до значущих фізичних і юридичних осіб Росії,  які не знайшли в собі мужності виступити на захист людяності та міжнародного права або які так чи інашке залучені до агресивних кроків проти України і спільноти демократичних народів", - сказав Зеленський.

Він також анонсував, що на наступному засіданні Верховної Ради буде розглядатись проєкт закону щодо націоналізації усіх російських активів, "який має значно спростити цю процедуру".

Реклама:

Зеленський звернувся до нродних депутатів із закликом підтримати цей законопроєкт "без зволікань".

"Завершуємо демонтаж російського влпливу на Україну, Європу і світ", - завершив звернення президент.

Нагадаємо:

Реклама:

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики підтримав за основу та в цілому законопроєкт щодо особливостей виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану (№8069).

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який регулює процес виведення системно-важливого банку з ринку в умовах воєнного стану.

Законопроєкт вносить зміни до Податкового кодексу та закону про Фонд гарантування вкладів. Зокрема, він видозмінює процедуру виведення з ринку системно важливого банку за участі держави, тобто шляхом націоналізації.

Як повідомляє співавтор законопроєкту нардеп Ярослав Железняк, націоналізація системно-важливого банку відбуватиметься без його докапіталізації з боку держави. Акції банку будуть продані уряду за 1 гривню.

Також, у ході націоналізації, держава не буде проводити процедуру бейл-ін — обміну зобов’язань банку перед пов’язаними з ним особами на додаткові акції банку. Такі зобов’язання банку (наприклад, депозити його власника) будуть просто анульовано, а самі кошти зараховано до доходів та капіталу установи.

Цікаво, що таку ж долю автори законопроєкту підготували не лише для депозитів пов’язаних з банком осіб, але й для зобов’язань банку перед особами, проти яких було запроваджено міжнародні санкції. Отримані збитки таких осіб мають відшуковуватися за рахунок отриманих Україною репарацій від Росії.

Зазначимо, що наразі до переліку системно важливих банків входять 14 українських банків, зокрема всі 4 державні банки, приватні українські банки та банки з іноземним капіталом, зокрема "Альфа-Банк". Щодо власників останнього, російських олігархів Михайла Фрідмана та Пьотра Авена було запроваджено міжнародні санкції.

ЕП писала, що Україна також може найближчим часом запровадити санкції проти Фрідмана й Авена.

Читайте також: Мільярд доларів, зустрічі в ОП з міністрами та непублічні штрафи. Як Альфа-банк хоче зберегти статус-кво в Україні 

Танці навколо санкцій. Що у Зеленського вирішили робити з Фрідманом та іншими російськими олігархами?

Економічна правда

Реклама: