У G7 нагадали про умови для співпраці з МВФ та макрофіну від ЄС

Субота, 10 квітня 2021, 17:01
 

Посли країн G7 провели зустріч із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і наголосили на важливості виконання умов програми МВФ та макрофінансової допомоги ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда", з посиланням на заяву послів у Twitter.

"Учора посли G7 зустрілися з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем для обговорення широкого кола питань. Вони підтвердили свою підтримку зусиль України з втілення реформ і наголосили на важливості виконання умов програми stand-by МВФ та макрофінансової допомоги ЄС", - йдеться у заяві.

Законопроект № 2194, яким пропонується внести зміни до Земельного Кодексу щодо дерегуляції земельних відносин внесено на розгляд у залу Верховної ради на наступному тижні (12-16 квітня)

Як раніше зазначав екс в.о. глави Мінекономіки Павло Кухта, "2194 є одним з умов отримання 700 млн доларів дуже дешевою кредитної підтримки від Світового банку".

Нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк зазначив, що очікується "нескінченний розгляд правок".

16 березня Верховна рада розпочала його розгляд у другому читанні, усього зареєстровано понад 3 тисячі поправок.

У центрі аналізу публічних фінансів та публічного врядування KSE у своєму звіті за березень зазначили, що ситуація із доходами до бюджету досить оптимістична, втім вона не перекриває проблем, з якими уряд стикається в частині фінансування дефіциту держбюджету. 

"Адже за бюджетним планом саме за рахунок боргових запозичень уряд має фінансувати відчутну частину державних видатків щомісяця", - йдеться у повідомленні. 

Згідно з розписом (планом) Міністерства фінансів на 1 березня, в березні уряд планував запозичити 32,2 млрд грн: з них лише 6,6 млрд грн на внутрішньому ринку, решту 25,6 млрд грн - на зовнішньому. Але оскільки вже третій місяць Мінфін не виходить на зовнішні ринки для запозичень, урядовці заміщують прогалину внутрішніми запозиченнями.

Так, в березні Мінфін розмістив ОВДП на суму 44,4 млрд грн. Із них 72% у гривні, решту (майже 12 млрд грн в еквіваленті) - у доларах США. 

При цьому, за місяць Мінфін погасив державний борг у сумі 55,4 млрд грн. "Тобто чисті запозичення в березні були від’ємні, а дефіцит бюджету фінансувався за рахунок надходжень від приватизації та накопичених раніше коштів вільної ліквідності уряду", - резюмували у центрі.

Нагадуємо:

Україна та ЄС 23 липня 2020 року офіційно схвалили домовленість про макрофінансову допомогу - кредит на суму 1,2 млрд євро. 

Половину коштів Брюссель погодився перерахувати без додаткових умов і Україна отримала їх вже у грудні 2020 року. Для отримання наступних 600 млн Україна має провести низку реформ.  

Україна і МВФ можуть досягти домовленостей на рівні staff level agreement у найближчі 2 місяці

Про повний перелік умов читайте у статті: Реформи ціною 600 млн євро: що пообіцяв у Брюсселі прем’єр Денис Шмигаль

МВФ поїхав, але ви тримайтеся: чому Україна не отримала грошей та у що це виллється

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!