Генпрокуратура підозрює екс–топменеджера "Нафтогазу" у 150-мільйонних збитках державі

Понеділок, 15 лютого 2021, 09:30
 
Андрій Фаворов

Прокурори Офісу Генерального прокурора з'ясовують деталі операцій з купівлі-продажу газу між державним НАК "Нафтогаз України" та компанією "ЕРУ Трейдінг".

Про це йдеться у листі Офіса Генерального прокурора на адресу Міністерства енергетики, який є у розпорядженні Економічної правди.

Слідчі вважають, що у період листопада 2018 року–січня 2019 року службові особи "Нафтогазу", діючи за попередньою змовою, розробили "злочинну схему заволодіння майном" "Нафтогазу" шляхом реалізації газу підконтрольним суб'єктам господарювання за заниженими цінами.

"В подальшому виручений газ продавався за ринковими цінами, внаслідок чого були отримані надприбутки, спричинивши НАК "Нафтогаз України" тяжкі наслідки", – йдеться у листі.

Реклама:

За версією Офісу ГПУ, метою цієї операції було незаконне збагачення.

Прокурори нагадують, що у зв'язку зі зміною схеми продажу газу з 1 жовтня 2018 року постачання і продаж газу промисловим та комерційним підприємствам почав реалізовуватися через новостворену дочірню "ГК Нафтогаз Трейдинг".

"Однією з таких приватних компаній стало ТОВ "Еру Трейдінг", кінцевим бенефіціарним власником якої до 9 лютого 2019 року був Фаворов Андрій Михайлович, який фактично з 26 листопада 2018 року працював у НАК "Нафтогаз України" на посаді директора дивізіону "інтегрований газовий бізнес", мав статус члена правління, тимчасово здійснював повноваження голови правління "Укргазвидобування"", – йдеться у листі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Фаворов за попередньою змовою з керівництвом "Нафтогазу" впродовж листопада 2018 року – січня 2019 року організував продаж 147 млн куб. м. природного газу по ланцюгу постачання від "Нафтогазу" до "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" та до "Еру Трейдінг" за заниженою ціною близько 8,4 тис грн. за 1 тис. куб.м.

"Вказаний об'єм природного газу упродовж листопада 2018 – січня 2019 "Еру Трейдінг" реалізувало "Укртрансгазу" за ринковою ціною близько 9,5 тис грн за 1 тис. куб. м", – зазначають слідчі.

Ймовірна сума збитків сягає 153,2 млн грн.

Доповнено.

Андрій Фаворов заявив, що історія з продажем газу "ЕРУ Трейдинг" багато разів обговорювалася і перевірялася, і ніяких порушень, за його словами, з його боку не було знайдено.

"Я підозрював про те, що це готується, вже місяць тому. Відразу після приходу, на мою думку," чуда-юда "на пост, в його випадку, "недоміністра", ходили чутки, що він "лютує" і будуть "наслідки".

Сама історія з продажем газу ЕРУ Трейдинг багато разів обговорювалася і перевірялася. Спочатку внутрішнім аудитом та службою безпеки НАКу, потім незалежними аудиторами з віденського офісу KPMGb і наглядової ради НАК. Ніяких порушень з мого боку не було знайдено", - зазначив Фаворов.

"Для тих, для кого цікаві деталі, рекомендую почитати пост на моїй сторінці в ФБ. Він був написаний по "гарячих слідах" два роки тому. Якщо коротко - в той момент я ще навіть не вступив на посаду. Тоді там керував так назву "ставленик", близький пану Вітренко, звільнення якого було мною ініційовано у зв'язку з виникненням необґрунтованого багатотисячного боргу, що, на мою думку, має ознаки крадіжки.

Мені шкода, що особисті емоції пана Вітренко ввели в оману представників Генпрокуратури. Я точно знаю, що ця справа немає ніяких перспектив. Думаю, що це дешевий піар-хід, який, на мою думку, показує, що нічого запропонувати суспільству, крім старих образ і імпотентної злоби", - додав він.

Нагадуємо:

Андрій Фаворов залишив посаду директора з інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" 1 квітня 2020 року.

Рекомендуємо почитати: Голова газового бізнесу "Нафтогазу" Андрій Фаворов: Мені приписують високі кабінети від ЦРУ до Кремля

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: