Банкірів просять не допомагати акціонерам банків-банкрутів

Вівторок, 13 лютого 2018, 13:30
 

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб закликає керівників діючих банків не сприяти недобросовісним діям колишніх акціонерів неплатоспроможних банків.

Про це йдеться в листі Фонду до банкірів.

Фонд заявляє, що більшість колишніх акціонерів і топ-менеджерів банків своїми рішеннями і ризиковою діяльністю довели банки до неплатоспроможності і не відчувають за собою ніякої відповідальності.

"Кричущі випадки розгортаються навколо таких банків, як Укрінбанк (кінцевий власник істотної участі з найбільшою часткою Клименко А. В.) та Златобанк (кінцевий власник істотної участі з найбільшою часткою Якименко А. А.)", - повідомляють в ФГВФО.

"Колишні акціонери, отримавши в судах ситуативні перемоги по оскарженню рішень про віднесення їх банків до категорії неплатоспроможних, "вибили" з держреєстру ліквідаторів, заволоділи активами банків, при цьому залишивши борги Фонду, а в підсумку - і всім чинним банкам, які в тому числі за рахунок своїх внесків і спецзбору змушені будуть їх повертати", - йдеться в листі.

Зараз ці екс-акціонери намагаються в найкоротші терміни реалізувати активи банків.

Фонду відомо про звернення екс-акціонерів і топ-менеджерів таких фінустанов до діючих банків з пропозиціями придбати активи цих неплатоспроможних банків.

А також прохання про відкриття нових кредитних ліній для них і афілійованих з ними юросіб, які, користуючись ситуацією, припинили виконувати свої вже існуючі зобов'язання перед Укрінбанком і Златобанком.

Фонд гарантування закликає діючі банки бути обачними при виборі своїх партнерів і ретельно зважувати всі обставини перед прийняттям рішень.

"Ми закликаємо банки усвідомлювати, що подібні дії акціонерів фактично є злочинними спробами завдати мільярдних збитків державі та кредиторам цих банків", - заявили у Фонді.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і скасував постанову правління Національного банку "Про віднесення ПАТ "Укрінбанк" до категорії неплатоспроможних".

Раніше "ЕП" писала, як Укрінбанк став неплатоспроможним.

Читайте також: Бенефіціари кризи: власники яких збанкрутілих банків виграли від банкрутства

Економічна правда


powered by lun.ua