"Укрінбанк" незаконно віднесли до неплатоспроможних - суд

П'ятниця, 18 березня 2016, 20:36

Окружний адміністративний суд Києва 16 березня визнав незаконною і скасував постанову правління Національного банку "Про віднесення ПАТ "Укрінбанк" до категорії неплатоспроможних".

Про це йдеться в рішенні суду, пише FinClub.

Згідно з рішенням суду, НБУ повинен надати "Укрінбанку" 95 днів для відновлення платоспроможності, як це передбачено законодавством.

У прес-службі Нацбанку відзначили, що регулятор поки не отримав рішення суду, але як тільки його отримає, має намір подавати апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду.

Крім того, суд також визнав незаконним і таким, що підлягає скасуванню рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 24 грудня 2015 року про введення в "Укрінбанк" тимчасової адміністрації.

Позов до суду подав один з міноритарних акціонерів "Укрінбанку". Його головною претензією було порушення Нацбанком норми про надання проблемному банку 180 днів для відновлення платоспроможності.

На думку позивача, НБУ не мав права визнавати банк неплатоспроможним раніше закінчення цього терміну, проте регулятор порушив цю норму. Як зазначається в рішенні суду, в "Укрінбанк" 22 вересня 2015 року був введений куратор, а 1 жовтня того ж року банк був визнаний проблемним.

Таким чином, для відновлення платоспроможності і усунення порушень нормативів у нього був час до кінця березня 2016 року.

Як повідомлялося раніше 14 грудня 2015 року НБУ зареєстрував договір позики від 24 листопада 2015 року. Згідно з документом, інвестор повинен був внести в капітал банку 21 млн доларів.

При цьому "Укрінбанк" звернувся до НБУ з листом, в якому вказував, що йому потрібен час до 1 січня 2016 року, щоб угода була зареєстрована, а інвестор міг завести кошти.

Однак Нацбанк 24 грудня визнав банк неплатоспроможним, і ФГВФО ввів в банк тимчасову адміністрацію.

"Укрінбанк" заснований в 1989 році. Його найбільшим акціонером на 10 липня 2015 року був голова його наглядової ради Володимир Клименко (71,1514%).

Згідно з даними Нацбанку, за розміром загальних активів на 1 жовтня 2015 року Укрінбанк займав 27-е місце (5,832 млрд грн) серед 123 банків, що діяли в країні банків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!