Німецькі банки звинувачують у надмірній комісії за карткові транзакції

Неділя, 8 січня 2017, 12:06

Американська юридична фірма Hausfeld готує багатомільярдний позов проти багатьох німецьких фінансових інституцій - як ощадних кас (Sparkassen), так і приватних банків на кшталт Deutsche Bank чи Commerzbank.

Про це повідомило видання Bild am Sonntag, пише DW.

За його даними, німецькі банки звинувачують у картельних домовленостях, завдяки яким вони багато років стягували надмірну плату за використання дебітних карток німецької національної платіжної системи Electronic Cash (EC). Hausfeld планує подати позов до суду у Франкфурті.

Представник фірми у Німеччини Крістофер Ротер заявив Bild am Sonntag, що її засновник - зірковий американський юрист Майкл Хаусфельд - представляє інтереси "кількох добре відомих клієнтів".

Згідно з даними німецького видання, до їх числа належать великі нафтові та торговельні компанії.

Торговельні організації роками сплачували за карткові платежі 0,3% від суми транзакції. Лише 2014 року після тиску з боку відомства федеральної канцлерки банки погодилися на переговори щодо цієї плати, після чого вона впала на 40%.

У 2015 році платежі дебетними картками були оплачені товари на майже 100 мільярдів євро.

Нагадаємо, що у грудні 2016 року німецький Deutsche Bank попередньо домовився щодо мирової угоди з США - на даний момент банк готовий сплатити країні штраф у 3,1 мільярда доларів США, ще 4,1 мільярда - клієнтам. 

Причиною претензій американського правосуддя стали маніпуляції з іпотечними цінними паперами, забезпеченими житловою нерухомістю.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!