Нацбанк показав масштаб проблем "ПриватБанку"

Вівторок, 13 грудня 2016, 20:59

Розрив між сформованими резервами і кредитним ризиком найбільших українських банків сягає 132 млрд грн.

Про це йдеться в "Звіті про фінансову стабільність" регулятора, пише Finclub.

Як повідомляється, мова йде про вісім банків з групи I, які вже пройшли стрес-тестування НБУ.

У цю групу входять банки з національним капіталом, частка активів кожного з яких перевищує 0,5% активів банківської системи ("Приватбанк" "Південний", ПУМБ, "Мегабанк", "Діамантбанк", Банк "Кредит Дніпро", Банк "Схід", "Платинум Банк").

Реклама:

Сумарно на 1 жовтня 2016 року у цих банків були активи на 371,3 млрд грн, в тому числі 271,8 млрд грн у "Приватбанку" - це 73,2% від активів цієї групи банків.

Кредитний портфель відповідної групи банків становив 244,6 млрд грн, в тому числі 180,4 млрд грн у "Приватбанку" - це 73,7% від кредитів цієї групи банків.

З огляду на частку "Приватбанку" в активах і кредитах цієї групи, яка становить 73%, на банк може припадати аналогічна частка додаткового кредитного ризику - 96,6 млрд грн з 132 млрд грн.

Відповідно до звітності "Приватбанку", на 30 вересня 2016 року загальний обсяг кредитів та авансів клієнтам становив 224,26 млрд грн, під які були сформовані резерви в розмірі 29,94 млрд грн (13,35%).

У той же час, стрес-тестування 20 найбільших банків, в які входить "Приватбанк", показало розмір проблемних кредитів (NPL) у цієї групи банків у розмірі 53%. Для "Приватбанку" це означало б необхідність дорезервувати близько 89 млрд грн.

У Меморандумі України з МВФ передбачено загальну суму фінансової підтримки державою банківської системи в 166 млрд грн в разі, якщо буде потрібно націоналізувати системний банк або збільшити підтримку держбанків або ФГВФО.

Зараз НБУ проводить верифікацію виконання "Приватбанком" другого етапу докапіталізації. З першої двадцятки банків у НБУ є питання тільки до "Приватбанку".

"Основним ризиком для фінансової стабільності в короткостроковій перспективі є невиконання окремими великими банками програм капіталізації за результатами діагностичного обстеження. Реалізація цього ризику потребує негайних жорстких скоординованих дій НБУ і уряду", - йдеться в звіті.

Нагадаємо, раніше голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що до кінця року буде рішення щодо "Приватбанку"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: