У Нідерландах хочуть заборонити авто з двигунами внутрішнього згоряння

Понеділок, 12 грудня 2016, 18:02

Уряд Нідерландів хоче заборонити двигуни внутрішнього згоряння в 2035 році.

Про це пише Hightech.

Також протягом 50 років планується відключити всі будинки від газової мережі, при тому, що Нідерланди - найбільший виробник газу в Євросоюзі.

Якщо урядовий законопроект пройде, то Нідерланди стануть першою країною, яка встановила конкретну дату заборони двигунів внутрішнього згоряння.

Це означає, що з 2035 року в країні будуть дозволені транспортні засоби лише з нульовим рівнем забруднення. Раніше в парламенті країни роком старту програми вказувався 2025 рік, але було вирішено, що це занадто ранній термін, тому дата була перенесена на десять років вперед.

Новий план також стосується житлово-комунального господарства. Будинки, що будуть збудовані після 2035 року, не будуть підключатися до газової мережі. При цьому ті, що були підключені раніше протягом 50 років будуть від'єднані від мережі, пише Clean Technica.

Газові плити замінять електричними. Також буде створена система, що розподіляє тепло від індустріальних процесів і геотермічних джерел. До неї і підключать будинки.

Для Нідерландів проект дегазифікації особливо важкий. Країна є лідером EC з видобутку газу. Витрати на реалізацію цього проекту оцінюються в 200 млрд євро за період 2020-2040 років.

Європейська екологічна політика спрямована на скорочення викидів CO2, і тільки в другу чергу на збільшення ефективності енергетичних технологій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"