Найбільше родовище газу розроблятиме компанія з невідомими власниками

Четвер, 28 липня 2016, 14:56

Найбільше в країні Юзівське родовище сланцевого газу буде розробляти компанія Yuzgas B.V., зареєстрована місяць назад.

Про це пише Liga.net.

Як зазначається, замість корпорації Royal Dutch Shell, яка вийшла з проекту у 2015 році, розробкою Юзівського родовища займатиметься зареєстрована в Нідерландах місяць назад компанія Yuzgas B.V.

Вона стала переможцем конкурсу, оголошеного в жовтні минулого року. Організатори не залучали до процесу ні ЗМІ, ні громадськість. Деталі та умови конкурсу не розкривалися. Хто стоїть за новоствореноюYuzgas B.V. також невідомо.

Yuzgas B.V. була зареєстрована 14 червня цього року зі статутним капіталом 1 000 євро спеціально під розробку Юзівської ділянки. 100% компанії належить люксембурзькому фонду Emerstone Energy, яким володіє компанія з управління активами Emerstone Capital Partners (також з Люксембургу).

Обидві структури створені в 2016 році, а веб-сайт компанії зареєстрований менше місяця тому - 29 червня. Своїх бенефіціарів та інвесторів Emerstone не розкриває.

На сайті компанії вказано: "Emerstone Energy управляє активами на суму 400 млн доларів…Ми готові вкласти близько 250-300 млн доларів в потенційні проекти в сфері розвідки та видобутку вуглеводнів".

Emerstone очолює Ярослав Кінах. В кінці 90-х Кінах керував українським представництвом Європейського банку реконструкції і розвитку, після цього створив в Канаді компанію Iskander Energy, яка розвивала проекти з видобутку газу-метану в Україні та володіла вуглеводневими ділянками в Грузії і Болгарії. В останні роки він очолював канадську Black Iron.

Варто додати, що існує компанія з такою ж назвою ТОВ "ЮЗГАЗ", яка зареєстрована в Харкові і має сім засновників, серед яких народний депутат від "Опозиційного блоку" Юхим Звягільський (його внесок в установчий фонд становить 700 тис. грн) і депутат Харківської облради, екс-регіонал Олег Шаповалов (його внесок в установчий фонд, як і інших співзасновників - 50 тис. грн).

У минулому році Харківська облрада передала компанії ЮЗГАЗ в користування недтра на території Богодухівського і Дергачівського районів.

У коментарі ЕП, в ТОВ "ЮЗГАЗ" повідомили, що не мають ніякого відношення до Yuzgas B.V.

Нагадаємо, угода з Shell була укладена у 2013. Компанія планувала вкласти у розробку родовища понад 10 мільярдів доларів.

За оцінками геологів, запаси газу на Юзівському родовищі можуть становити 2 трлн кубометрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!