Рада посилила незалежність НБУ

Четвер, 18 червня 2015, 13:17

Верховна Рада прийняла у другому читанні та вцілому закон №2742 та №2743 щодо посилення незалежності та інституційної спроможності Нацбанку.

"За" законопроекти №2742, №2743, ініціатором яких виступив президент Петро Порошенко, проголосувало 232 та 234 народних депутати, відповідно.

У проекті закону №2742 говориться про недопущення встановлення сум обов'язкового перерахування до держбюджету коштів від Національного банку.

На думку регулятора, його кошти, в першу чергу, повинні використовуватися для створення необхідних резервів.

Також серед пропозицій центрального банку є положення про посилення ролі Ради Нацбанку в проведенні внутрішнього аудиту та контролю за ризиками; проведення засідань Ради Національного банку не менше 10 разів на рік; а також скорочення кількості членів Ради (до 9 чоловік) і правління (до 6 осіб) Нацбанку.

Законопроект  №2743 підготовлено з метою виключення із Бюджетного кодексу положень, які послаблюють фінансову незалежність центробанку країни та не відповідають взятим на себе Україною зобов’язанням за Меморандумом про економічну та фінансову політику.

З метою законодавчого закріплення фінансової незалежності Нацбанку законопроектом передбачається внесення змін до Бюджетного кодексу в частині скасування вимог щодо необхідності включення до прогнозу держбюджету  на наступні за плановим два бюджетні періоди показників валютно-курсової політики, наданих Нацбанком, а також скасування відповідних положень статті 33 щодо використання при складанні проекту закону про держбюджет відповідної інформації, наданої НБУ.

Крім того, пропонується внести зміни до статті 45 названого Кодексу та встановити, що частина прибутку до розподілу Нацбанку визначається та перераховується до держбюджету після підтвердження зовнішнім аудитом та затвердження радою Нацбанку річної фінансової звітності та формування Нацбанком резервів у порядку та розмірах, визначених законом України "Про Національний банк України".

Такі зміни згідно з проектом застосовуватимуться, починаючи зі складання проекту Державного бюджету України на 2016 рік.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!