Суд скоротив Фірташу відстрочку сплати 363 мільйонів боргу "Нафтогазу"

Середа, 18 лютого 2015, 09:24

ПАТ "Рівнеазот" має сплатити 315,87 млн грн боргу за поставлений природний газ, а також 47,09 млн грн штрафних санкцій на користь НАК "Нафтогаз України" до 17 липня 2015 року.

Про це свідчитьпостанова Рівненського апеляційного господарського суду від 10 лютого, пишуть "Наші гроші".

Госпсуд стягнув з "Рівнеазота" на користь "Нафтогазу" 315,87 млн грн боргу та 54,52 млн грн штрафних санкцій ще у червні 2011 року. У травні 2014 року апеляційний суд зменшив розмір штрафних санкцій до 47,09 млн грн.

Разом з тим у липні 2014 року госпсуд задовольнив прохання "Рівнеазота" і відстрочив виплату боргу на 5 років, хоча підприємство просило 10 років. У серпні того ж року апеляційний суд зменшив термін відстрочки до 24 місяців, але у листопаді Вищий госпсуд ці рішення скасував і взагалі відмовився переносити дату виплати для "Рівнеазота".

Та "Рівнеазот" одразу ж подало нову заяву про відстрочку і у грудні госпсуд переніс термін виплати на один рік. "Нафтогаз" подав апеляцію на цю ухвалу.

"Нафтогаз" вказує, що не може кредитувати "Рівнеазот" та інших споживачів. Через невчасні розрахунки держпідприємство змушене брати кредити під 20-24% річних. І єдиним джерелом часткової компенсації втрат є стягнення з боржників штрафних санкцій.

У свою чергу "Рівнеазот" вказує, що негайне стягнення заборгованості зупинить це підприємство, а воно є бюджетоутворюючим для Рівного та Рівненської області.

Крім того, це призведе до екологічної катастрофи, адже "Рівнеазот" здійснює очистку стічних вод, як для підприємства так і для населення міста Рівного.

"Рівнеазот" переконує, що відстрочення виплати боргу "Нафтогазу" дозволить стабілізувати фінансовий стан підприємства.

Враховуючи фінансовий стан обох підприємств суд відстрочив сплату боргу на 7 місяців до 17.07.2015.

ПАТ "Рівнеазот" входить до групи "Ostchem", що об’єднує підприємства азотної хімії Group DF Дмитра Фірташа.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!