Російські банки почали тікати з анексованого Криму

Середа, 15 жовтня 2014, 09:34

Банківський ринок, який тільки сформувався в окупованому Росією Криму, знову почав змінюватися під дією геополітичних ризиків.

Про це пише "Комерсант".

Як зазначає видання, побоювання погіршення відносин із західними контрагентами стало надавати прямий вплив на гравців, незважаючи на скромний характер їх бізнесу.

Першим на цьому ґрунті регіон залишає томський "Промрегіонбанк" - всього через два місяці після виходу в анексований Крим. Досі зовнішні ризики блокували півострів тільки для великих гравців.

Чому перспективи регіону були настільки швидко переглянуті, банк лише загально пояснив в офіційному повідомленні на сайті: "Закриття офісу в Сімферополі - це вимушений крок, пов'язаний із загостренням зовнішньополітичної обстановки і посиленням системних ризиків для банку і його партнерів як на території Криму, так і в інших російських регіонах.

Бажаючи зберегти стабільність в роботі і довіру клієнтів, керівництво "Промрегіонбанка" прийняло рішення про закриття ККО "Сімферопольський".

Крім того, є і інший випадок виходу з регіону - "Донінвестбанку". ЦБ відкликав у нього ліцензію, хоча вважалося, що робота в регіоні, яку ще тільки належить фінансово розвинути, дає певний захист від жорстких санкцій регулятора.

Всього в анексованому Криму працюють майже 30 російських банків.

"Крим на перевірку виявився не такий привабливий, як здавалося: ціни на оренду, як в Москві, а ось населення набагато менше 2 млн осіб на весь півострів", - зазначив співрозмовник видання.

Втім, політичний аспект, схоже, все-таки основний.

"Вже зараз зрозуміло, що ситуація навколо Криму дуже напружена, санкції продовжаться, і ризикувати відносинами всього банку з західними контрагентами заради маленького бізнесу в Криму немає сенсу", - говорить співрозмовник.

За інформацією видання, побоювання можуть стосуватися реакції західних банків-контрагентів, в яких "Промрегіонбанк" має коррахунки. Зокрема, мова може йти про німецький Commerzbank.

Для європейських або американських банків Крим - окупована територія. У такій ситуації великі ризики їх відмови проводити операції тих російських гравців, які на ній працюють.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!