Французька Total перестала купувати акції "Новатека"

Середа, 30 липня 2014, 19:25

Французька нафтова компанія Total перестала купувати акції "Новатека" в день падіння малайзійського літака на Україні, але оцінювати вплив антиросійських санкцій поки рано.

Про це повідомила Total в ході публікації квартального звіту, пише Рейтер.

Європейський союз вводить перший пакет масштабних економічних санкцій проти Росії за її роль в українській кризі.

Обмеження набудуть чинності до кінця тижня і відкриють нову сторінку в найбільшому з часів холодної війни конфлікт Москви з Заходом.

Санкції загрожують бізнесу Total - одного з найбільших іноземних інвесторів у Росії. За прогнозами компанії, Росія стане для неї основним джерелом нафти і газу до 2020 року.

Разом з Новатеком Total працює над проектом Ямал-СПГ в Сибіру. У 2013 році на Росію довелося 9 відсотків видобутку Total.

"Ми перестали купувати акції "Новатека" в день авіакатастрофи, враховуючи всі можливі наслідки цієї події. На цьому етапі ми не зупинили роботу в Ямальського проекті. Ми з партнерами домовилися оцінити ситуацію в кінці серпня", - сказав фінансовий директор Total Патрік де ля Шевардьер, представляючи квартальний звіт компанії.

Total купила 12 відсотків компанії за 4 мільярди доларів в 2011 році з можливістю підвищити частку до 19,4 відсотка протягом трьох років. Наприкінці червня їй належало 18 відсотків акцій "Новатека".

За словами Шевардьера, компанія не працює з людьми, включеними в список санкцій Євросоюзу і США, в числі яких співвласник "Новатека" Геннадій Тимченко.

"Потрібен час, щоб оцінити наслідки цих санкцій. Якщо вони не дозволять нам працювати тут, нам доведеться припинити роботу, але не можна забувати, що Росія - велика нафтова держава", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!