В Україні можуть ввести акциз на вугілля, газ і електроенергію

П'ятниця, 13 червня 2014, 11:07

В Україні можуть ввести акциз на природний газ, вугілля та електроенергію, акцизи на сигарети будуть зростати на 15% щорічно, а мінімальна ставка акцизу на алкогольні напої складе 5,5 євро за 1 л 100%-го спирту.

Про це йшлося на міжнародній конференції "Імплементація Угоди про асоціацію: з чого починати?", пише "УНІАН" із посиланням на "Економічні ізвестія".

Протягом наступних 13 років (до 2027 р.) після підписання Угоди про асоціацію з ЄС, керуючись директивою Ради Євросоюзу, Україна повинна буде підвищувати мінімальний акциз на тютюнові вироби до 15% щорічно.

Відповідно до директиви, протягом наступних 5 років зростуть акцизні ставки на алкоголь і пиво. Більш детально графік зміни акцизу повинен бути визначений Радою асоціації.

Мінімальний акциз на алкогольні напої повинен становити 5,5 євро за 1 л 100%-го спирту.

На ігристі і неігристі вина (спирт ферментного походження) мінімальна ставка акцизу становитиме 0%. По пиву мінімальна ставка акцизу становитиме 0,0187 євро за 1 л 100% спирту.

Також згідно з директивою, підакцизними є не тільки алкогольні напої, пиво і сигарети, а також енергоносії.

Причому, згідно з директивою Ради, обкладається акцизом не тільки бензин, а також інші енергоносії - природний газ, вугілля та електроенергія. Є домовленість, що положення цієї Директиви впроваджуватимуться в Україні поступово, з урахуванням політики енергоефективності.

У той же час, не будуть обкладатися акцизом ті енергоносії, які використовуються в якості сировини (наприклад, в електролітичних або металургійних процесах).

Згідно з директивою зміни зачеплять також податок на додану вартість.

Ставка ПДВ в Україні не може бути нижче мінімуму ЄС - 15% (на даний момент, ставка ПДВ в Україні - 20%). Також законодавство ЄС допускає спеціальні (нижчі або вищі) ставки ПДВ для окремих груп товарів, робіт або послуг.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!