Крим остаточно перейшов на рублі

Неділя, 1 червня 2014, 09:55

З 1 червня Крим переходить на рублі: у магазинах зникнуть подвійні цінники, всі готівкові і безготівкові розрахунки будуть проводитися в рублях, а українська гривня отримує статус іноземної валюти.

Про це пише "ИТАР-ТАСС".

Російський рубль став офіційною валютою Криму відразу після приєднання до Росії 21 березня.

Всі безготівкові розрахунки на півострові проводяться тільки в рублях вже з 6 травня, але готівкової гривнею можна було розплачуватися повсюдно до червня.

Тепер за законом про скорочення терміну ходіння гривні в Криму, підписаного президентом Росії 27 травня, рубль став єдиною законною валютою для готівкових та безготівкових розрахунків громадян і підприємств на території Криму і міста федерального значення Севастополя.

До 1 червня гривні обмінювали в кримських банках на рублі за офіційним курсом, встановленим Банком Росії.

Спочатку ціни, тарифи, суми інших платежів перераховували з коефіцієнтом 3,8 (одна гривня - 3,8 рубля), з 16 квітня згідно із постановою Держради Криму використовувався коефіцієнт перерахунку української та російської валюти з 3,8 до 3,1.

Термін подвійного ходіння валют на півострові скорочений на півтора року - раніше планувалося використання гривні нарівні з рублем до 1 січня 2016 року.

Банк Росії у зв'язку з цим розповсюдив через кримські банки пам'ятку для жителів Криму і Севастополя.

"З 1 червня мають зникнути подвійні цінники в рублях та гривні, розплатитися за покупки можна буде тільки рублями. Розрахунки за послуги ЖКГ, податки та збори повинні проводитися в рублях", - зазначено в роз'ясненні ЦБ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!