"Спрощенці" поповнили бюджет майже на 2,8 мільярда

Понеділок, 19 серпня 2013, 14:14

За сім місяців поточного року фізичні особи-підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету понад 2,8 мільярда гривень.

Про це повідомляє прес-служба Міндоходів.

Як зазначається, порівняно з відповідним періодом минулого року сума надходжень зросла на 53,3%. За січень-липень 2012 року бюджет отримав 1,8 млрд гривень.

Фахівці Міндоходів відзначають, що така позитивна динаміка росту бюджетних надходжень стала можливою завдяки  спрощенню умов ведення бізнесу для фізичних осіб-підприємців, зокрема, їх розбивці на групи, що дало можливість більшій кількості підприємців працювати за цієї моделлю.

"Як наслідок, лише протягом цього року кількість працюючих у 3 групі зросла на 56 тис осіб. Якщо на 1 січня поточного року їх кількість становила 222 тис осіб, та вже на 1 липня - 278 тис. платників", - йдеться у повідомленні.

Згідно із повідомлення прес-служби, як і раніше, найчисленнішою та найпопулярнішою групою залишається друга. Вона нараховує 692 тис. осіб, що становить понад 55% від загальної кількості спрощенців. Нагадаємо, підприємці, що працюють у 2-ій групі,  з 2013 року  мають можливість подавати  звітність раз на рік, а не щоквартально.

Введення з IV кварталу минулого року 5-ї групи платників єдиного податку з обсягом доходу до 20 млн гривень збільшила кількість спрощенців на 236 осіб. Саме така кількість фізосіб-підприємців сьогодні працюють у цій групі.

З 2013 року для платників 5-ої групи зменшено ставки єдиного податку з 10% та 7 % до 7% та 5% відповідно.

Загалом у поточному році спрощену систему оподаткування обрали понад 1,2 млн. фізичних осіб-підприємців. Порівняно з минулим роком їх кількість зросла майже на 90 тис. осіб.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!