Сербія готується до будівництва "Південного потоку" в обхід України

Неділя, 26 травня 2013, 15:18

Сербія почала підготовку до будівництва своєї ділянки газопроводу "Південний потік".

Про це заявив президент Сербії Томіслав Ніколіч на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, передають "Вести економіка".

Згідно з повідомленням, під час бесіди з Путіним він обговорив двостороннє співробітництво та підготовку до будівництва сербської ділянки газопроводу "Південний потік".

Ніколіч запросив Путіна відвідати Сербію, пише видання.

"Ми були б раді, якби ви відвідали Сербію до кінця року", - зазначив сербський президент.

Путін за підсумками переговорів з Николічем зазначив: "Початок будівництва намічений на кінець цього року. Загальний обсяг фінансування - російська сторона бере його цілком на себе - 1,7 млрд євро".

Нагадаємо, Сербія 21 лютого схвалила закон про надання сербській ділянці "Південного потоку" статусу національного проекту. Росія профінансує будівництво сербської ділянки газопроводу, кошти повернуться з розрахунку тарифу за транзит.

Частка "Газпрому" в компанії складає 51%, частка "Сербіягаз" - 49%. Остаточне інвестиційне рішення за проектом "Південний потік" прийнято 29 жовтня 2012 на загальних зборах акціонерів South Stream Serbia AG.

Вартість проекту "Південний потік" оцінюють в 16 млрд євро (21,5 млрд доларів), з яких 10 млрд євро підуть на будівництво морської ділянки газопроводу по дну Чорного моря. Загальна вартість проектів "Південний коридор" і "Південний потік" складе майже 40 млрд доларів.

Як відомо, Україна виступає проти будівництва "Південного потоку": вона вважає, що Росії потрібно будувати не нові газопроводи, а вкластися у ремонт української ГТС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua