У бюджеті немає грошей на пільги для чорнобильців - Королевська

Неділя, 26 травня 2013, 10:31

Щоб повністю виконати закон про пільги для чорнобильців необхідно 88 млрд гривень - таких грошей у бюджеті немає.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповіла міністр соціальної політики Наталія Королевська.

За її словами, в держбюджеті на сьогоднішній день немає додаткових коштів для повного забезпечення всіх чорнобильців пільгами і доплатами, передбачених законами.

Королевська зазначила, що в 2013 році на пільги постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС у держбюджеті передбачено трохи більше 11 млрд гривень - на 2 мільйони чорнобильців. Однак щоб повністю виконати закон, прийнятий ще в часи СРСР, необхідно 88 млрд гривень.

Реклама:

"Для порівняння:. На всі виплати сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, дітям-сиротам, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам - ​​а це 13 мільйонів українських громадян самої вразливої ​​категорії - цього року передбачено в бюджеті близько 40 млрд гривень Тобто в середньому - 5,5 тис гривень на одного чорнобильця (майже в два рази більше тих 3,077 тис гривень, які держава може собі дозволити витратити на сироту чи інваліда)", - підкреслила Королевська.

Глава Мінсоцполітики зазначила, що на сьогоднішній день влада виділила три пріоритети: вирішення питання збереження статусу "чорнобильців" за дітьми, які втрачають його з досягнення 18-річного віку; відновлення справедливості по відношенню до вдів "чорнобильців", наведення порядку в обласних комісіях по заробітках "чорнобильців".

"Вважаю, що вирішивши ці завдання, ми зможемо йти далі з відновлення соціальної справедливості для постраждалих від аварії на ЧАЕС", - сказала вона.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: