Думка експерта: Фінансова поліція зіпсує інвестиційний клімат в Україні

Четвер, 14 березня 2013, 11:57 —

Заплановане урядом створення Служби фінансових розслідувань (фінансової поліції) з надширокими повноваженнями погіршить бізнес-клімат в Україні.

Про це заявив керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

"Бізнес на місцях вкрай стривожений та ініціює обговорення розробленого законопроекту. Я думаю, реакція міжнародних організацій та інвесторів буде відповідною", - зауважує експерт.

Забловський звертає увагу , що передбачені урядом повноваження для фінансової поліції суперечать не лише чинному законодавству, але й Конституції.

"Розширені повноваження нового органу поширюватимуться не лише на бізнес, але й громадян. Якщо, наприклад, є припис для перевірки приміщення, то представники цієї служби можуть зайти та в разі спротиву на добу заарештувати", - констатує представник Ради підприємців.

На думку експерта, для успішного проведення подібної реформи в системі боротьби з економічними злочинами вкрай потрібна довіра суспільства.

"А її немає", - резюмує Забловський.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.