НБУ ввів обов'язковий продаж 50% валютної виручки

Понеділок, 19 листопада 2012, 18:22

Нацбанк ввів обов'язковий продаж 50% валютної виручки.

Відповідне рішення закріплено постановою НБУ №479, яка набула чинності з 19 листопада, передає "Інтерфакс-Україна".

"Надходження в іноземній валюті підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України у розмірі 50%", - йдеться в документі.

Як зазначається у повідомленні, постанова  діятиме протягом шести місяців.

Нагадаємо, 15 листопада президент підписав закон, який надає право Нацбанку вводити на строк до шести місяців обов'язковий продаж експортерами частини валютної виручки і скорочувати терміни її повернення.

Як повідомлялося, 6 листопада Верховна рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів дії на грошово-кредитний ринок".

Згідно з пояснювальною запискою, законом за Нацбанком закріплюється право тимчасово (строком до 6 місяців) вводити (з подальшою відміною після стабілізації ситуації на внутрішньому валютному ринку та врівноваження платіжного балансу України) норму щодо обов'язкового продажу експортерами частини надходжень в іноземній валюті.

"Крім того, передбачається надати Нацбанку право тимчасово змінювати строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів", - йдеться в документі.

Як заявив екс-заступник глави НБУ Сергій Яременко, цей закон унеможливить розхитування курсу учасниками ринку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!