Уряд не знизить пенсійний вік жінкам, які працюють у важких умовах

Вівторок, 28 серпня 2012, 15:13

Уряд не переглядатиме пенсійний вік для окремих категорій громадян, які працюють у тяжких умовах.

Як передає УНІАН, про це у вівторок під час зустрічі з працівниками Хлібокомбінату №11 у Києві в рамках передвиборного візиту заявив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

"У нас вибір простий: ми заморожуємо пенсії (у разі введення пенсійних пільг для окремих категорій громадян). А сьогодні я ж розумію, що таке 1400 грн середньої пенсії. Це дуже мало. А у нас в країні 3,7 млн пенсіонерів, у яких пенсія нижче за 1000 грн. І основна бідність там", - сказав він, відповідаючи на питання, чи можливо переглянути пенсійний вік для жінок, які працюють у тяжких умовах.

Також, за його словами, підприємства можуть самостійно проводити атестацію робочих місць з метою визначення пільг для пенсійного забезпечення працівників. Проте, у такому разі, такі підприємства нестимуть додаткове навантаження, виплачуючи пенсії до законодавчо визначеного пенсійного віку працівника.

Реклама:

"Я подумаю, що можна зробити... З іншого боку, товаровиробник теж може це робити спільно з профспілковим комітетом. Але якщо товаровиробник це зробить, це додаткове навантаження для нього, тому що він доплачуватиме пенсіонерові пенсію до певного часу", - сказав Тігіпко.

1 жовтня 2011 року в Україні набув чинності Закон "Про заходи з законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", ухвалений парламентом 8 липня 2011 року.

Цим законом встановлений єдиний для чоловіків і жінок вік виходу на пенсію – в 60 років. До цього жінки мали право виходити на пенсію після досягнення 55-річного віку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: