Зона вільної торгівлі з СНД запрацює з 23 вересня

Понеділок, 20 серпня 2012, 09:13

Урядовий уповноважений з питань співпраці з СНД заявив, що Зона вільної торгівлі з країнами СНД запрацює з 23 вересня.

"Зона вільної торгівлі з СНД запрацює з 23 вересня. Заявка про це - вона подається безпосередньо до Мінська - вже представлена", - заявив урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, країнами СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян в ефірі 5 каналу, предає "Лігабізнесінформ".

Нагадаємо, договір про зону вільної торгівлі в рамках СНД було підписано 18 жовтня 2011 вісьмома країнами - Росією, Вірменією, Білоруссю, Казахстаном, Киргизстаном, Молдовою, Таджикистаном і Україною.

Документ забезпечить необхідні умови для повноцінного та ефективного функціонування зони вільної торгівлі на просторі СНД і створить сприятливі умови для подальшого поглиблення інтеграції на основі норм Світової організації торгівлі.

Поряд з типовими для такого роду угод положеннями про скасування імпортних мит, у договорі передбачаються зобов'язання сторін, що гарантують недискримінаційне застосування правил нетарифного регулювання, надання національного режиму, а також чіткі, відповідні світовій практиці правила в області субсидування.

Договір покликаний замінити нині чинні між державами-учасницями СНД угоди про вільну торгівлю, як двосторонні, так і багатосторонні.

Нагадаємо також, парламент України 30 липня прийняв закон про ратифікацію договору про ЗВТ в рамках СНД, президент України підписав закон 9 серпня.

З восьми держав, що підписали документ, Україна стала третьою після Росії і Білорусі країною, яка ратифікувала його.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!