Греція не виключає дефолту через невиплати ЄЦБ

Понеділок, 16 липня 2012, 09:14

Греція може затримати виплати за облігаціями на 3,1 млрд євро з терміном погашення 20 серпня 2012 року, які перебувають у руках Європейського центрального банку.

Затримка виплат з боку Греції означає вибірковий дефолт, якого держави єврозони, ЄЦБ і МВФ намагаються уникнути з травня 2010 року, відзначає портал "Дело".

Інші варіанти для Греції включають випуск казначейських зобов'язань для погашення боргу перед ЄЦБ, на які, однак, потрібно знайти покупців.

На відміну від приватних інвесторів, які погодилися навесні 2012 року на "добровільну" реструктуризацію грецького боргу з ефективною ставкою списання до 80% від номіналу, держави єврозони і ЄЦБ наполягають, щоб борг перед ними був виплачений повністю.

Якщо перед початком операції по "порятунку" Греції навесні 2010 року майже всі 300-мільярдні зобов'язання Греції знаходилися на руках приватних інвесторів, то тепер держави єврозони і ЄЦБ тримають до 75% від номіналу грецького боргу.

ЄС до 20 серпня повинен знайти рішення, яке допоможе погасити облігації і не допустити грецького дефолту.

Коаліційний уряд Греції на чолі з лідером правоцентристів Антонісом Самарасом отримав вотум довіри в парламенті минулого тижня.

Самарас виграв вибори 17 червня на обіцянках переглянути в сторону пом'якшення кредитну угоду з ЄС і МВФ.

Проте спроби Греції запропонувати більш тривалі строки дії програми скорочення бюджетного дефіциту зазнали фіаско: країни єврозони і МВФ дали зрозуміти, що не мають наміру фінансувати передбачувані два додаткових роки дефіциту.

Греція отримала в травні 2010 року 110-мільярдний пакет кредитів, ще 140 мільярдів були обіцяні у жовтні 2011 року.

Крім того, ЄС готовий виділити кілька десятків мільярдів євро на рекапіталізацію банківської системи країни.

Також країни єврозони добилися "добровільної" реструктуризації грецького боргу перед приватними інвесторами на 100 млрд євро.

Проте всі ці заходи не допомогли істотно скоротити борг країни і бюджетний дефіцит у відсотках до ВВП, оскільки економіка істотно скоротилася через урізання державних витрат.

За оцінкою експертного фонду IOBE, близького до нинішнього глави Мінфіну Греції Янніса Стурнараса, спад ВВП в 2012 році складе 6,9% - рекорд за п'ять послідовних років економічної рецесії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!