Депутати можуть заборонити великі агрохолдинги

П'ятниця, 3 лютого 2012, 09:35

Комітет Верховної ради з питань аграрної політики та земельних відносин закінчив підготовку законопроекту "Про ринок земель" до другого читання і напередодні його розгляду в сесійній залі виніс на громадське обговорення.

Своєю чергою, аграрії виступили проти цього документа, оскільки його прийняття може призвести до ліквідації великого аграрного бізнесу як такого, пише газета "Комерсант-Україна".

Вони не згодні з пропозицією обмежити площу землі, яку можна взяти в оренду, 5,5 тис. га в одному районі (10% площ сільгоспугідь району) і 100 тис. га по всій країні.

Причому обмеження повинно поширюватися на всі землі, які перебувають в оренді і безпосередньо у компанії, і в афілійьованих із нею структур.

Парламентарі прагнення обмежити площі оренди пояснюють бажанням підтримати сільське населення і фермерські господарства.

Представляючи законопроект до першого читання, глава комітету Верховної ради з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калєтнік (Партія регіонів) заявив: "Великі агрохолдинги в основному не роблять позитивного впливу на соціально-економічний розвиток сіл. І найбільше сіл зникає з карти України саме там, де працюють такі великі господарства".

Водночас, у Міністерстві аграрної політики погоджуються із критикою виробників.

За словами заступника міністра Олександра Сеня, обмеження площі оренди слід збільшити до 35% всієї площі району.

За підрахунками голови Ради підприємців при Кабміні, президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка, обмеження торкнуться близько 900 підприємств. Тільки в Київській області працює 11 великих компаній.

Але Калєтнік стверджує, що норму в 10% зараз перевищують лише кілька компаній, і для них планується ввести перехідний період.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!