Майже мільйон українців хоче втекти з країни через бідність

Вівторок, 15 листопада 2011, 12:44

Кількість безробітних українців в першій половині 2011 року перевищувала 1,8 млн осіб, або 8,9% від працездатного населення держави.

Про це заявила науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, передає "Німецька хвиля".

Цей показник є одним з найкращих в Європі, пояснив експерт Центру імені Разумкова, екс-заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко.

"В країнах Єврозони рівень безробіття становить 12-13 відсотків", – нагадав він.

Під час економічної кризи, яка почалася 2008 року, українським працедавцям вдалося уникнути "серйозних потрясінь", оскільки вони вдалися до скороченого робочого дня та відпусток коштом робітників, сказав Розенко.

Водночас, він визнав, що попри високий ступінь зайнятості в Україні, цей показник "не виконує свою головну соціальну функцію – не захищає людину від бідності".

За підрахунками фахівця, 23 відсотки родин,  в яких всі їхні члени мають роботу, все одно перебувають за межею бідності, а в родинах, де працює лише одна людина, цей відсоток сягає 35-37.

Експерт також звернув увагу й на "величезне розшарування по бідності між населенням села та міста": в містах за межею бідності є 15 відсотків родин, а в селах – 36 відсотків.

При цьому, як уточнила Лідія Ткаченко, якби підрахунки провадилися за європейськими стандартами, цей розрив був би ще більшим.

Адже більшість селян має лише сезонну роботу і хотіла б працевлаштуватися у свій вільний від традиційного заняття час.

Серед причин бідності зайнятого населення України Розенко назвав "політику держави зі збереження дешевої робочої сили та тінізацію економіки".

Ненормальним експерт назвав і той факт, що в структурі доходів українців 42 відсотки становить зарплатня, а решта  39 відсотків – соціальні трансферти та допомога.

Це суперечить європейській практиці, де зарплатня становить до 60 відсотків від загальної суми доходів, сказав Розенко.

Ще однією сумною тенденцією він вважає те, що "Україна стоїть на порозі ще однієї хвилі масового відтоку кваліфікованої робочої сили та інтелектуального потенціалу ".

Через державну політику зі здешевлення робочої сили, на думку експерта, заявки на отримання грін-карти на роботу в США подали 853 тисяч громадян України.

За цим показником, повідомив Розенко, Україна посіла третє місце в світі після Нігерії і Гани.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!