Європа не хоче "торгувати" із Україною одразу

Субота, 12 лютого 2011, 13:23

У Європейській комісії не бачать можливості підписувати угоду про зону вільної торгівлі із Україною в два етапи.

Про це заявив представник Єврокомісії Джон Кленсі, відповідаючи на прохання прокоментувати заяву прем'єр-міністра Миколи Азарова під час його зустрічі з міністром закордонних справ Литви Аудронюсом Ажубалісом, повідомляє агентство "УНІАН".

Представник Єврокомісії зазначив, що, згідно із загальними правилами Єврокомісії, він не може коментувати зустрічі, в яких представники Єврокомісії не брали участі.

Разом із тим, відповідаючи на запитання щодо принципової можливості підписання угоди в два етапи, Кленсі заявив: "Згідно з тим, що я знаю, просто неможливо укласти щось інше, крім однієї угоди. Угода є угода".

Як повідомлялося, 7 лютого прем'єр-міністр Микола Азаров запропонував поетапно підписувати угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

За словами глави українського уряду, на сьогодні на 90% узгоджені позиції щодо угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, а приблизно 10% - потребують подальшого обговорення.

"У мене зараз виникла пропозиція: давайте у цьому питанні рухатися поетапно... Можна підписати угоду на тих позиціях, на яких ми домовилися, а те, що не проговорено - продовжувати переговори", - сказав Азаров.

Україна та ЄС ведуть переговори про створення зони вільної торгівлі з початку 2008 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!