"Нафтогаз" пробачив Фірташу майже мільярд

Четвер, 13 січня 2011, 09:26

НАК "Нафтогаз України" відмовився від претензій до підконтрольній Дмитру Фірташу ЗАТ "Укргаз-енерго" в розмірі 860 млн. гривень.

Зокрема, 1 січня 2011 року набула чинності постанова Київського апеляційного господарського суду від 21 грудня 2010 року, яким НАК було відмовлено у стягненні цієї суми з газотрейдера, пише видання "Комментарии".

Видання пише, що такий фінал цього затяжного спору виглядає дивно, адже у держкомпанії були всі шанси здобути в ньому перемогу.

Головним козирем для юристів "Нафтогазу" було те, що "Укргаз-енерго" в період своєї активної господарської діяльності неодноразово порушив свої зобов'язання з оплати послуг на транспортування газу.

Зокрема, згідно підписаного між ЗАТ і "дочкою" НАК - "Укртрансгазом" п'ятирічного договору, трейдер повинен був оплачувати послуги з транспортування блакитного палива в три етапи.

Перший - вносити 1-го числа кожного місяця передоплату у розмірі 40% від вартості послуг з прокачування запланованого місячного обсягу.

Другий - до 15-го числа кожного місяця сплатити ще 30% вартості послуг запланованого місячного обсягу.

Третій - у кінці місяця остаточно розрахуватися за фактично надані послуги.

За даними видання, за півтора роки співпраці - з серпня 2007 року "Укртрансгаз" прокачав для "Укргаз-енерго" понад 10 млрд. куб м газу за що ЗАТ повинно було заплатити 750 млн. гривень, але замість цього підконтрольний компанії Rosukrenergo газотрейдер сплатив за фактом близько 20% цієї суми - 170 млн. гривень а інші 80% - 580 млн. гривень, ЗАТ перерахувало в якості авансового платежу за майбутнє прокачування.

Бо тим самим була порушена вищеописана триступенева схема розрахунків, "Укртрансгаз" повернув "Укргаз-енерго" 580 млн. гривень другого траншу.

Відразу ж після цього держкомпанія звернулася до суду з вимогою стягнути з газотрейдера аналогічну суму за вже надані послуги.

Протягом всього періоду цього процесу на дану заборгованість "Укргаз-енерго" нараховувалися пені і штрафи завдяки чому вже до середини 2009 року борг ЗАТ перед "дочкою" НАК виріс майже до 770 млн. гривень, а ще через рік - до 860 млн. гривень.

Але зараз стало зрозуміло, що "Нафтогаз" не отримає навіть малої частини цієї суми.

"Повернувши "Укргаз-енерго" 580 млн. гривень, "Укртрансгаз" фактично відмовився прийняти належне виконання "Укргаз-енерго" своїх зобов'язань. Такі обставини дають можливість зробити висновок, що у ЗАТ відсутня заборгованість за договором, а значить - у "Укртрансгазу" відсутні правові підстави стягнення цієї суми", - йдеться у рішенні Київської апеляційного госпсуду від 21 грудня.

У НАК був, як мінімум, один шанс скасувати цю апеляційну постанову.

Для цього всього лише потрібно було подати відповідну касаційну заяву до Вищого господарського суду.

Але "Нафтогаз" просто проігнорував цю можливість. "Для подачі касаційного заяви відводиться 10 днів. Касація на постанову Київського апеляційного госпсуду подана не була, тому воно вступило в силу, і 6 січня справу було передано нам", - повідомили в інформаційному центрі Господарського суду Києва.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!