Ахметову не дадуть укласти договори на експорт струму

П'ятниця, 18 грудня 2009, 09:42

Судова заборона на укладення держпідприємством НЕК "Укренерго" договорів із переможцями аукціонів з продажу права доступу до міждержавних мереж для подальшого експорту електроенергії продовжує діяти.

Як передає агентство "УНІАН", про це заявив журналістам у Києві директор держпідприємства "Укрінтеренерго" Валентин Бондаренко.

"Ухвалу госпсуду Києва, що забороняє "Укренерго" укладати договори на доступ до міждержавного перетину з переможцями відповідних аукціонів, ніхто не скасовував. Судова заборона продовжує діяти, тому, у разі підписання контрактів, "Укренерго" порушуватиме закон", - сказав він.

За його словами, "Східенерго" не є стороною даного судового спору і факт оскарження не призупиняє дію судової заборони, а також виконавчого провадження з примусового виконання ухвали.

Директор "Укрінтеренерго" уточнив, що Державна виконавча служба 15 грудня цього року відкрила виконавче провадження. Відповідна постанова була належним чином передана "Укренерго".

За словами Бондаренка, "Укренерго" у встановленому порядку одержало від виконавчої служби вимогу, яка забороняє організатору проведення аукціонів укладати договори, контракти і будь-які інші угоди на підставі проведених торгів.

Бондаренко також нагадав, що в 2002 році з метою організації роботи енергоострова Бурштинської ТЕС була укладена тристороння технічна угода, сторонами якої є "Укренерго", "Укрінтеренерго" і системний оператор Польщі - компанія PSE Operator, що представляє в цій угоді UCTE.

Крім того, директор "Укрінтеренерго" повідомив, що за інформацією, яку він має, на момент проведення аукціону 16 грудня цього року не діяв затверджений Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ) порядок проведення торгів, оскільки ухвала Окружного адміністративного суду Києва, що призупиняла дію відповідної постанови НКРЕ, дійсно була скасована, але вже після завершення аукціону.

Бондаренко заявив, що "Укрінтеренерго" зробить все можливе для виконання вигідних діючих зовнішньоекономічних контрактів на експорт електроенергії і недопущення застосування до держпідприємства штрафних санкцій з боку європейських енергокомпаній.

"На кону не тільки економічна складова питання, але й репутація України як надійного постачальника енергоресурсів", - наголосив він.

Як відомо, компанії "Східенерго" і "Західенерго", які належать бізнесмену Рінату Ахметову, на аукціоні виграли найбільшу кількість потужностей для експорту електроенергії протягом 2010 року.

Раніше "Укрінтеренерго" минулого тижня звернулося до Господарського суду Києва з позовом до "Укренерго".

Суд з метою забезпечення позову "Укрінтеренерго" заборонив "Укренерго" укладати договори з переможцями аукціонів з продажу права доступу до міждержавних мереж до розгляду спору по суті.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!