Ощадбанк виплачуватиме гроші до 25 грудня

П'ятниця, 11 січня 2008, 10:43

Кабінет Міністрів доручив Державному ощадному банку завершити передбачені на цей рік виплати компенсацій за знеціненими вкладами у колишньому Ощадбанку СРСР до 25 грудня 2008 року.

Про це сказано в постанові Кабміну від 9 січня.

"Забезпечити до 25 грудня 2008 року проведення виплат згідно із цією постановою", - сказано в повідомленні.

Залишок коштів, які надійшли на рахунки Ощадбанку, але не використані до 25 грудня, повинні перерахувати у Державний бюджет в останній робочий день 2008 року.

Постанова Кабміну передбачає виплату в 2008 році компенсацій за знеціненими вкладами на загальну суму 6 млрд гривень, у тому числі безпосередньо самим вкладникам - 5,76 млрд гривень, а також спадкоємцям померлих вкладників - на суму 0,24 млрд гривень.

Зокрема, суму 5,76 млрд гривень буде спрямовано на виплати компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР, а також на виплати компенсацій за облігаціями державної цільової безпроцентної позики 1990 року, сертифікатами Ощадбанку СРСР, державними казначейськими зобов'язаннями СРСР, придбаними на території Української РСР в обсязі до 1 тис. гривень на 1 вкладника.

Суму 230 млн гривень спрямують на виплати компенсацій спадкоємцям вкладників, які померли в 2005-2008 роках, із розрахунку до 500 гривень на одного вкладника.

Суму 10 млн гривень спрямують на виплати компенсацій спадкоємцям осіб, які мали страхові внески й померли в 2005-2008 роках, із розрахунку до 500 гривень на одного вкладника.

Компенсації можуть виплачуватися в готівковій і безготівковій формі в національній або іноземній валюті з можливістю зарахування коштів за бажанням вкладників на депозитні рахунки.

Держказначейство може перераховувати Ощадбанку кошти в гривнях або іноземній валюті для виплати компенсацій.

Кабмін поки не затвердив механізм компенсації внесків шляхом зарахування боргів за житлово-комунальні послуги або оплати за які-небудь послуги.

Відповідний механізм буде затверджено окремим документом.

Як відомо, раніше Кабмін заявив про намір в 2008 році виділити 20 млрд гривень на компенсацію вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР.

У 2007 році Кабмін виділив Ощадбанку 640 млн гривень для компенсації знецінених вкладів і викупу держоблігацій 1990 року.

Українські новини

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!