Богдан Данилишин

академік НАН України, завідувач кафедрою КНЕУ ім. В.Гетьмана
Facebook
Усі публікації автора
Шанс для енергоефективності
Щорічні втрати України через низьку енергоефективність економіки сягають 1,5 млрд дол — це один транш кредиту МВФ. Пора діяти.
Ювілей євро: як змінив ЄС день народження єдиної валюти
Чому деякі країни ЄС не поспішають вводити в обіг євро на своїй території?
Індустріальний імператив для України
Метою проактивної ролі держави має бути зміна структури економіки в напрямі нової індустріалізації - стимулювання високотехнологічних виробництв.
Як децентралізувати управління в Україні
Очевидно, що для України як країни з низьким рівнем доходів на душу населення надто високий рівень децентралізації не сприятиме розвитку.
Асоціація з ЄС не порушить Конституцію
Скажу відверто: ризики є всюди. Проте є важливіший вибір, ніж будь-яка разова вигода - це вибір майбутнього. У митному союзі нема майбутнього для України.
Україна і Митний союз
Сам по собі статус України як спостерігача в Митному союзі нічого не значить. Будемо спостерігати, головне, щоб не стали учасником процесу.
Сланцевий газ: дуже дорого
Видобуток сланцевого газу не дозволить Україні суттєво зменшити імпорт палива з Росії. Для цього потрібно більше 10 млрд дол інвестицій і близько семи років.
Настав час бюджетної федералізації України
Вчені напрацювали таку сітку районів: Донецький, Карпатський, Південний, Подільський, Поліський, Придніпровський, Східний і Центральний, у складі якого - столичний округ.
Хто заселить Україну
Земля надана людству природою, а тому є суспільним надбанням. Приватна власність на землю - це рудимент рабовласницького ладу, від якого більшість країн давно відмовилися і перейшли на поняття "право користування землею".
Поради новому уряду
На чолі Кабміну має бути людина з сучасним економічним мисленням, широкими зв'язками в міжнародних фінансових колах, рівновіддаленістю від лобізму інтересів фінансово-олігархічних груп.
Ми перетнули межу
Максимально допустимий зовнішній борг для висхідних країн - 49,7% ВВП. При перевищенні цього рівня ймовірність розгортання криз становить 70%. Валовий зовнішній борг України у липні 2012 року досяг 74% ВВП.
Мистецтво неможливого
Настрої громадян песимістичні. Падіння споживчого попиту свідчить про зростання бідності та зміну структури споживання. Населення змушене купувати дешеві товари, а в структурі продовольчого кошика частка картоплі, круп і хліба сягає 50%.