Публікації

Як побороти бідність
В контексті України бідність часто є станом душі. Особливо тривожно, що такий синдром поширений серед молоді, яка слабо вірить у свої сили.
Лондон не тільки для багатих
Якщо ціни на нерухомість не стануть доступними, Лондон втратить тих своїх жителів, які уособлюють його душу. (Рос.)
Бюджет-2014: Янукович заморожує соцвиплати
Вперше за останні роки з 1 січня не будуть підвищені соцстандарти. Прожитковий мінімум, мінімальні пенсія і зарплата "заморожені" до літа. Проект бюджету показує стратегію влади на президентські вибори: довести людей до бідності, сконцентрувати ресурс, а з осені вийти з черговими "соціальними ініціативами президента" і дешево купити голоси виборців. (Рос.)
Син Вітренко придбає 3 млрд держборгу за 30%
Мабуть, уперше приватна компанія збирається скупити борги, гарантовані державою, з дисконтом 70%. Це дозволить посереднику "наварити" мінімум 2 млрд грн чистого прибутку. Настільки масштабна схема не може відбутися без підтримки людей з найближчого оточення президента. (Рос.)
Соцтабір: двадцять років потому
Минуло більше двадцяти років з моменту підписання країнами Центральної та Східної Європи угод про асоціацію із "старими" учасниками Євросоюзу. Як змінилися економіки нових членів ЄС? (Англ.)
Маленькі донори великої економіки
За оцінкою Нацбанку, у 2012 році в Україну надійшло 7,5 млрд дол приватних переказів, що становить 4% ВВП держави. Без стимулюючого впливу трансфертів мігрантів українська економіка втратила б 7% свого потенціалу.
Ощадбанк повторить долю Ощадбанку СРСР?
Державний Ощадбанк третину кредитів розмістив у збитковому "Нафтогазі". Газовий монополіст не здатний розрахуватися з кредиторами. Чи врятує держава НАК і банк, невідомо, але керівники останнього уже виводять з нього власні гроші. (Рос.)
Чому не працює дерегуляція. Історія питання
За 2010-2011 роки кількість малих підприємств зменшилася удвічі. Катастрофічно скоротилося й число зайнятих у секторі: з 6,5 млн до 4,4 млн осіб. Для порівняння: вся промисловість у 2011 році давала роботу трьом мільйонам українців.
Банк Іванющенка повертає депозити за півціни
У Західінкомбанку вигадали "інноваційну" схему розрахунку з вкладниками. За повернення депозиту установа пропонує клієнтам сплатити комісію в розмірі 50% вкладу або чекати кращих часів. Нацбанк мовчить. (Рос.)
Радіаційна безпека: допоможе Захід
США дадуть Україні 466 млн грн, ЄС - 121 млн грн. Країни Митного союзу, незважаючи на їх політичні амбіції, відсторонилися від екологічних проблем сусіда.
Для Держзембанку скасують земельний мораторій?
Основна мета проекту - надати право купувати аграрні землі Державному земельному банку і більше нікому. Отже, щонайменше два роки українці - власники землі зможуть продавати паї лише одній юридичній особі.
Реєстратори залишать фондовий ринок
Навіть зараз подекуди трапляються випадки неправомірного переведення цінних паперів з рахунків власників на інших осіб і їх перепродажу. В сумбурі перехідного періоду така практика може поновити хвилю захоплення корпоративних прав.
"Київобленерго": люди і свині
За рік сім'ї, яка живе в однокімнатному цоколі, доведеться викласти за світло 15 тис грн. Якби тарифи були "людськими", то довелось би заплатити лише 3 тис грн.
Розваги перемогли роботу
Роздрібні мережі поспішають проголосити перемогу планшетів над ноутбуками. Однак ці дві групи товарів співіснуватимуть: як кіно та театр, електронні та звичайні книги. Причина - слабкість планшетів у бізнес-сегменті.
Нацбанк хоче конвертувати валютні депозити у гривню?
Чиновники Нацбанку придумали, як уникнути девальвації гривні та можливого дефолту за зовнішніми зобов'язаннями. Для цього вони відпрацьовують одразу кілька варіантів можливих заходів з вилучення валюти у населення. (Рос.)
Молодіжне безробіття: втрачене покоління?
Випускники в Україні часто відмовляються від роботи через низьку зарплату. Навіть у столиці їм пропонують працювати за 1,5-2,5 тис грн. "Молодь хоче більшу зарплату, але часто такі претензії базуються на завищеній самооцінці".