В НБУ очікують, що нова модель валютного регулювання запрацює вже цьогоріч

Понеділок, 5 березня 2018, 15:30

Якщо Верховна Рада найближчим часом підтримає законопроект "Про валюту", то більш ліберальна модель валютного регулювання може запрацювати вже у 2018 році.

Про це на прес-брифінгу НБУ "Лібералізація валютного регулювання: проект закону "Про валюту" сказав заступник голови НБУ Олег Чурій, передає Укрінформ.

"Згідно з планом імплементації цього закону (закон "Про валюту" - ЕП.), перш за все нам потрібне позитивне голосування парламенту, після цього - 6 місяців для приведення наших нормативно-правових актів до вимог нового валютного законодавства, після цього воно вступає в дію", - сказав Чурій.

Він зазначив, що стосовно того, чи матиме це негативний вплив на платіжний баланс, то у Нацбанку паралельно працюють над валютною лібералізацією.

"Безумовно, це не повинно негативним чином вплинути на ситуацію на ринку, оскільки ми при знятті обмежень будемо керуватись нашим планом щодо здійснення валютної лібералізації. У той же час в разі прийняття цього закону ми зможемо одразу зняти ті неефективні норми, які наразі існують", - наголосив Чурій.

"Після прийняття цього закону ситуація суттєво покращиться і ми не будемо мати якогось негативного впливу на ринку. Якщо закон буде прийнято найближчим часом, то у нас є всі надії, що ця модель може запрацювати вже в цьому році", - додав він.

Нагадаємо, Порошенко заявив, що Національна рада реформ незабаром розгляне законопроект про валюту, який не змінювався з 90-х років.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!