Розміщення Україною євробондів визнано найкращою угодою року

Середа, 31 січня 2018, 09:50
 

Торішнє розміщення Україною єврооблігацій на 3 мільярда доларів визнано найкращою транзакцією 2017 року в країнах Центральної Європи, Близького Сходу і Африки.

Про це йдеться в щорічному огляді міжнародних ринків капіталу видання Global Capital.

Операція з розміщення 3 млрд доларів під 7,375% із залученням BNP Paribas, Goldman Sachs і JP Morgan визнана найкращою в категорії "Суверенна угода року".

"У вересні Україна вперше повернулася на міжнародні ринки після реструктуризації боргу розміром 15 млрд доларів в листопаді 2015 року", - сказано в звіті.

"Після вторгнення Росії до Криму в 2014 році і у зв’язку з подальшою війною на сході Україні довелося залучити 8,75 млрд доларів кредиту. Була випущена амортизаційна облігація на 3 млрд доларів, середня тривалість якої становить 14,25 року", - говориться в огляді.

Як повідомлялося, у вересні 2017 року Україна повернулася на міжнародні ринки капіталу після реструктуризації комерційного боргу в 2015 році.

Нагадаємо, основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України на 3 мільярди доларів виступили інвестори з США (46%) і Великобританії (36%).

Представники Україні 11-15 вересня провели road show євробондів. Зустрічі з інвесторами пройшли в Великобританії і США. Організаторами були обрані BNP Paribas, Goldman Sachs і J.P. Morgan.

Державний борг України становить 66,8% ВВП, а з його загального обсягу 70% становлять валютні позики.

Євробонди — це облігації, випущені в іноземній валюті, що розміщуються серед зарубіжних інвесторів.

В основному позичальниками, що випускають євробонди, виступають уряди, корпорації, міжнародні організації, зацікавлені в одержанні коштів на тривалий термін (від 7 до 40 років).

Розміщуються євробонди інвестиційними та комерційними банками.

Вони є одним з найнадійніших фінансових інструментів. Тому основними їхніми покупцями є інституційні інвестори: страхові та пенсійні фонди, інвестиційні компанії.

Нагадаємо, Україна одержала згоду від власників єврооблігацій з погашенням в 2019 і 2020 роках згода на достроковий викуп цінних паперів на суму 1,576 млрд доларів.

Рекомендуємо почитати: Україна залучила 3 мільярди доларів: зрада чи перемога?

Читайте також: Заплати, якщо зможеш: скільки Україна повинна повернути до 2045 року

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!