Суд зняв арешт з рахунків української "дочки" трейдера Trafigura

Понеділок, 6 листопада 2017, 17:15
 

Апеляційний суд Києва зняв з рахунків ТОВ "Трафігура Україна" і ряду інших компаній арешти, накладені 19 вересня Печерським райсудом за клопотанням Генеральної прокуратури.

Про це йдеться в постанові суду, оприлюдненій 3 листопада, передає enkorr.

Сам арешт рахунку визнаний необгрунтованим і був знятий ще 9 жовтня.

В цей же день арешт був знятий з рахунків керуючої компанії "Смарт Енерджі", яка об'єднує видобувні компанії Regal Petroleum і "Укргазвидобуток", "Крафт Енерджі" та "ІНОЛ Енерджі", які торгують газом на "Українській енергетичній біржі", і ще близько 10 компаній.

Рахунки були арештовані в рамках розслідування Генеральною прокуратурою розкрадання коштів ДП ​​"Укрспирт" при закупівлі газу в обхід тендерних процедур за завищеною ціною.

Зокрема, правоохоронці вказують на зловживання під час закупівлі газу у компанії "Скела Терціум". Слідчі стверджують, що ця компанія була і є основним постачальником природного газу на ДП "Укрспирт" протягом 2016-2017 років. Тільки у 2016 році взаєморозрахунки між "Укрспиртом" і "Скела Терціум" становили близько 300 млн грн.

Як повідомлялося, 19 вересня Печерський райсуд Києва заарештував рахунки "Трафігура Україна", "Смарт Енерджі" і ще близько 20 компаній по справі розкрадання коштів в ДП "Укрспирт". Розслідування ГПУ було розпочато в середині липня цього року.

Trafigura - третій в світі сировинний трейдер після Vitol і Glencore, що спеціалізується на торгівлі металами, газом, нафтою і мінеральними добривами.

Його виручка за 2016 рік становила 98,1 млрд доларів. Компанія має 65 офісів в 36 країнах світу.

6 травня цього року Trafigura відкрила свій офіс в Україні. Незабаром компанія стала одним з найбільших приватних імпортерів газу в країні.

ТОВ "Трафігура Україна" зареєстровано 6 липня 2016 року. 99,5% статутного капіталу компанії належить нідерландській Trafigura Venchures, інші 0,5% - Наталії Афанасьєвій.

У січні 2017 року Trafigura розпочала поставки газу на адресу своєї української "дочки". За 10 місяців 2017 року "Трафігура Україна" імпортувала близько 330 млн куб. м газу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!