Єгипет відмовився від українского зерна - ЗМІ

П'ятниця, 9 вересня 2016, 11:17

Найбільший покупець української пшениці - Єгипет - заборонив її ввезення в країну.

Як заявив член створеного Міністерством сільського господарства Єгипту спецкомітету Ашраф Халіл, поряд з Росією Україна потрапила в список країн, чиє зерно заражене грибковим захворюванням, пише ЛІГА.net.

Як повідомляється, з кінця серпня в Єгипті діє офіційна заборона на утримання ріжків в імпортній пшениці. 

Заборону на поставки української пшениці Єгипет накладає не вперше. У 2009 році єгиптяни назвали українську пшеницю непридатною до споживання, а в 2012 повторили заборону, незважаючи на те що урожай зерна в Україні тоді був невисоким.

Реклама:

У поточному році через ріжки Єгипет уже вводив обмеження на ввезення української пшениці. Але заборона протрималася кілька тижнів.

В кінці серпня Єгипет заборонив поставки пшениці практично з усіх країн, де закуповував її раніше: Франції, Канади, Польщі, Румунії, Сербії та США.

Причина та ж: наявність в зерні ріжків.

Карантинна служба Єгипту посилила правила імпорту, заборонивши розвантаження пшениці в портах до проведення фітосанітарного дослідження зерна.

Причому спочатку заборонені були партії з мінімальною наявністю грибка. Через день єгиптяни допустили до закупівель зерно з наявністю ріжків не більше 0,05% від обсягу партії.

Такі дії влади Єгипту обурили експортерів, пише видання.

1 вересня вони просто бойкотували оголошений Єгиптом тендер, заявку на участь подав лише один міжнародний трейдер - Venus, який пропонував 55 тис тонн пшениці українського походження за ціною 179, 32 дол за тонну на умовах FOB (поставка на борт судна). Закупівлю скасували через відсутність конкурсної складової.

Єгипет - найбільший у світі імпортер пшениці. І як зазначають опитані експерти, ситуація абсурдна.

"Це дивна позиція, тому що він фактично вніс до свого списку практично всі ті країни, які були для нього постачальниками зерна", - відзначає керівник аналітичного департаменту консалтингової компанії ААА Марія Колесник.

За оцінками аналітика зернового ринку інформаційної компанії ААА Ярослава Левицького, в сезоні 2015-2016 Україна поставила на єгипетський ринок близько 1,5 млн тонн фуражної пшениці і 0,5 млн тонн продовольчої.
 
Експерти сходяться на думці, що в разі продовження пшеничного ембарго, українські аграрії зможуть диверсифікувати поставки.

"Замість Єгипту українську пшеницю візьмуть в Азії, Африці чи на європейських ринках", - вважає Левицький.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: