Росія може зупинити поставки скрапленого газу до України

Середа, 14 вересня 2016, 11:25

Федеральна служба з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) Росії може зупинити експортні поставки скрапленого газу з РФ в Україну.

Про це повідомляє OilNews із посиланням на джерела серед російських постачальників.

"Рішення, аналогічне з припиненням поставок ДТ в Україну, в найближчі дні має бути представлено російським експортерам скрапленого газу. Причини введення і терміни дії обмежень поки не відомі", - зазначають джерела.

На частку РФ припадає 51% всього наповнення українського ринку газом.

У той же час з липня спостерігається істотний дефіцит ресурсу на українському ринку, викликаний перебоями в поставках скрапленого газу з РФ. Через це українські оператори в серпні поставляли скраплений газ з Литви та Італії.

На сьогодні вартість оптових партій газу зросла на 9 400 грн - до 21 400 гривні за тонну, в порівнянні в 12 000 гривні за тонну на початку липня.

На думку одного з операторів українського ринку, припинення поставок російського ресурсу викличе додаткове зростання цін на скраплений газ.

"У той же час, сьогодні ціна на російсько-українському кордоні близька до ціни альтернативних напрямків. Якщо зупинка відбудеться на Сході, то з великою ймовірністю почнуться поставки морським транспортом через перевалки в Одеській області", - заявило джерело.

Як повідомлялося, в серпні транзит газу через морські термінали критично знизився. Так, термінал в Чорноморськ не виробляє перевалку транзитних партій газу з квітня 2016 року.

З 9 вересня, в зв'язку з рішенням ФСТЕК обнулити більшість раніше виданих експортерам дозволів, РФ припинила постачання російського дизельного палива в Україну.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!