Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

НБУ "звинуватив" ціни на одяг і взуття в зростанні інфляції

Понеділок, 11 квітня 2016, 13:45

Національний банк пояснює базову інфляцію 1,9% в березні зростанням цін на одяг і взуття.

Про це йдеться у коментарі регулятора.

"Такий рівень перевищує наші очікування на цей місяць. Це здебільшого пояснюється динамікою цін на одяг та взуття. У березні 2016 року вони подорожчали на 10,7% порівняно з лютим у зв’язку з надходженням у продаж товарів нових колекцій",- йдеться у повідомленні.

Натомість, як зазначає регулятор, зниження цін на сирі продукти харчування на 1,4% виявилося більш глибоким, ніж ми очікували.

Реклама:

"Овочі борщового набору (картопля, цибуля, капуста, морква та буряк), яйця, м’ясо, та м’ясопродукти подешевшали у відповідності до наших оцінок. Водночас ціни на банани та помідори знизилися більше, ніж очікувалося", - коментують в НБУ.

Ціни та тарифи, що регулюються адміністративно, зросли на 2,1%,що було близьким до наших оцінок. Це насамперед було пов’язано з плановим підвищенням тарифів на електроенергію для населення (на 25,2% з 1 березня 2016 року) і акцизів на алкогольні напої, йдеться у коментарі.

Також подорожчання тютюнових виробів, яке відбулося на тлі сигналів про припинення цінових війн окремими виробниками, відповідало нашим очікуванням.

У цілому у І кварталі 2016 року споживча інфляція становила 1,6%, що значно менше прогнозу Нацбанку (4%), опублікованому в січневому Інфляційному звіті. 

Головним чином відхилення від прогнозних оцінок пояснюється збільшенням пропозиції сирих продовольчих товарів.

Також цінові війни виробників тютюнових виробів призвели до більш помірного зростання адміністративно-регульованих тарифів (2.1%) порівняно з нашим прогнозом (3,3%).  

Водночас у І кварталі фактична базова інфляція (2,3%) та її уповільнення в річному вимірі (до 15%) відповідала нашому поточному прогнозу.

Наразі зросла ймовірність, що інфляція у 2016 році виявиться нижчою від прогнозу Національного банку (12%). 

Однак більшість факторів, які зумовили інфляцію нижче прогнозу в І кварталі, мають короткостроковий характер і з високою ймовірністю їх вплив може змінитися на протилежний протягом наступних кварталів.

Як відомо, інфляція в березні 2016 року порівняно з попереднім місяцем становила 1%, з початку року - 1,5%.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: