Друзі Путіна могли стояти за "дзеркальними" угодами Deutsche Bank - ЗМІ

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 09:32

Кілька близьких соратників президента Росії Володимира Путіна могли брати участь в "дзеркальних" угодах Deutsche Bank AG, що привернуло в даний час увагу американських прокурорів.

Про це пише ZN.UA з посиланням на Bloomberg.

Як повідомляється, Мінюстиції США розслідує справу про здійснення найбільшим банком Німеччини Deutsche Bank AG аналізу транзакцій на 6 млрд доларів, які могли бути прикриттям для виведення коштів з Росії.

Німецький банк проводить своє власне розслідування і вивчає рахунки організацій, для яких здійснювалися "дзеркальні угоди" між Москвою і Лондоном.

"У ряді випадків, як стверджують джерела, активи на цих рахунках належали соратникам Путіна, в тому числі родичу президента РФ і двом його давнім друзям - Аркадію і Борису Ротенбергам, які розбагатіли на контрактах з державними компаніями, вони на даний момент знаходяться під санкціями США", - йдеться в статті.

Як відзначає агентство, немає ознак того, що Ротенберг або інші передбачувані клієнти банку є фігурантами розслідування щодо торговельних угод.

Такі операції, коли клієнти купують цінні папери на одному ринку і одночасно продають їх на іншому, можна здійснювати на законних підставах.

Американські прокурори хочуть знати, чи не порушував банк американське банківське законодавство, зокрема щодо боротьби з відмиванням грошей.

Deutsche Bank AG відмовився надати які-небудь подробиці розслідування.

Банк каже, що тримає регуляторів у США і Європі в курсі своїх висновків.

Представник Ротенбергів заперечує їх причетність до таких операцій. 

Процес розслідування кидає додаткову "тінь" на Deutsche Bank і його московський офіс.

В останні місяці на тлі більш широкого уповільнення бізнесу в Росії банк скоротив персонал і і оголосив про закриття російського бізнесу цінних паперів.

Франкфуртський банк вже проходить принаймні по трьох кримінальних справах в США і очікує витрати на мільярди доларів, в основному у зв'язку із зростанням судових витрат.

"Путін знає про розслідування Deutsche Bank і твердження про причетність Ротенбергів", - сказав один високопоставлений російський чиновник.

Ім'я родича російського президента не озвучено, але люди, знайомі з ситуацією, кажуть, що він не з найближчого кола сім'ї Путіна.

Варто відзначити, що "дзеркальні" угоди - це транзакції, за допомогою яких клієнт може купувати цінні папери в рублях через Deutsche Bank в Росії, а потім продавати ідентичні паперу за валюту через підрозділ банку в Лондоні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!