Саакашвілі: Яценюк і Насіров паралізували розмитнення товарів

Вівторок, 29 вересня 2015, 11:07

Одеський губернатор Міхеіл Саакашвілі вважає, що запроваджений прем'єром Арсенієм Яценюком новий порядок розмитнення товарів є неприйнятним і паралізує роботу бізнесу.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"В черговий раз ДФС намагається провести псевдо-реформу замість встановлення чесних правил гри, що ще більше погіршує стан бізнесу. Проігнорувавши надії імпортерів на справедливі ціни розмитнення, прем'єр-міністр підписав постанову №724, згідно з якою усі товари тепер почали розмитнювати не по фактичній (згідно митного кодексу), а по заздалегідь визначеною ДФС, ціною", – повідомив він.

За словами губернатора, наразі оформлення на всіх митницях паралізовано.

Реклама:

Саакашвілі уточнив, що новий порядок дозволяє фіскальній службі маніпулювати вартістю розмитнення у ручному режимі, визначаючи ціни на товар за допомогою власних баз даних, ігноруючи при цьому реальні договори покупки і вказані в них ціни.

"Більше того, ДФС повинна забезпечити використання цих орієнтовних цін розмитнення. Упевнений, вони з радістю виконають це "почесне" завдання, адже це для сьогоднішніх корупціонерів це навіть і краще", – впевнений губернатор.

"Якщо, наприклад, імпортер купив деталі для свого машинобудівного заводу по реальному прозорому контракту за 100 000 доларів, а в митниці він не "свій" і в базі ДФС ці деталі коштують 500 000, то імпортер буде просто поставлений перед фактом", – вважає він.

Нова хвиля корупції під виглядом реформиВ черговий раз ДФС намагається провести псевдо-реформу замість встановлення че...

Posted by Mikheil Saakashvili on 28 сентября 2015 г.

За його словами, ці ціни розмитнення кардинально відрізняються по різних регіонах.

"І нарешті, це суперечить всім міжнародним нормам. Україна є членом ГАТТ, в якій чітко вказано, що першорядним методом є визначення митної вартості за ціною контракту. І резервний метод можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо ціну контракту визначити не можна. Насіров готовий закрити очі навіть на міжнародні норми, аби залишити діючі порядки, що паразитують на митниці?" – додав Саакашвілі.

На думку губернатора, таким чином, під виглядом реформ ще більше погіршується становище бізнесу.

Як відомо, раніше Яценюк заявив про запровадження єдиного стандарту і ціни на розмитнення по всій країні. Тоді Саакашвілі похвалив це рішення і назвав його "перемогою".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: