Україна все ще перебуває в полоні олігархії - ЗМІ

Вівторок, 21 липня 2015, 18:55

Нове керівництво країни, яке обіцяло привести нових лідерів і провести "деолігархізацію" поки нічого практично не зробило.

Про це пише ZN.UA з посиланням на британське видання The Guardian.

Як пише видання, і прихильники українського керівництва, і західні дипломати, і представники опозиції, як правило, відповідаючи на питання про те, як проходить процес "деолігархізації", реагують однаково - "щиросердешним сміхом".

На відміну від Росії, де термін "олігарх" став "неправильним" з тих пір, як Путін позбавив їх реальної політичної сили (вже більше, ніж 10 років), Україна залишалася олігархією в істинному розумінні з дещо надзвичайно багатими людьми з величезною владою і впливом, говориться в матеріалі.

Реклама:

"Майдан в лютому минулого року був викликаний в значній мірі безсовісною корупцією колишнього президента України Віктора Януковича і його соратників. Багато протестувальників хотіли бачити новий тип суспільства, яким б не керував олігархічний клас, який впливовий в Україні й досі", - пише The Guardian.

Як зазначає британське видання, новий президент України Петро Порошенко обіцяв новий стиль політики. Мільярдер, який створив успішну "шоколадну імперію", пообіцяв також відкрите і прозоре державне управління.

У коментарях виданню, в квітні, Порошенко сказав, що він сповнений рішучості боротися з олігархами і "запобігти впливу приватних інтересів на державу".

Саме з цією метою, як він говорив, був звільнений Ігор Коломойський. Але Порошенко, сам з класу олігархів, як критики кажуть, не зміг ввести новий вид політики.

 "Існує конфлікт між справжніми реформами і старим стилем адміністративного тиску для досягнення цих цілей", - сказало джерело, близьке до одного з провідних бізнесменів країни.

Деякі вважають, що Україні потрібен час на перетворення, враховуючи війну на Сході країни. Деякі кажуть, що заклики до якнайшвидшої "деолігархізації", західні лідери та ідеалісти просто не розуміють, наскільки сильно в Україні вкоренилася ця система.

"Порошенко каже, що хочуть почути західні політики, і вони чомусь йому вірять, але вони не розуміють, наскільки неможлива деолігархізація в нашій системі, які глибокі корені має цей пострадянський спадок", - вважає колишній мер Рави-Руської Ірина Верещук.

Як свідчать результати опитування, проведеного в червні, європейці чекають Україну в ЄС після реальної боротьби з корупцією та олігархами.

Опитування мешканців шести найбільших країн Європи не виявило принципового протесту пересічних європейців проти вступу України в ЄС, проте підтвердило, що населення країн Євросоюзу не бажає бачити Україну в ЄС без успішних результатів боротьби з корупцією, олігархами і бідністю.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!