Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Китай вкладе 15 мільярдів доларів у доступне житло в Україні

Четвер, 26 березня 2015, 16:15

Китайська компанія CITIC ConstructionCo. Ltd надасть Україні позику в розмірі 15 мільярдів доларів на будівництво доступного житла.

Меморандум підписали в четвер у Києві уповноважений глави Мінрегіону України та уповноважений CITIC ConstructionCo. Ltd, повідомили "Укрінформу" в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Кредит дається під мінімальні відсотки, терміном на п'ятнадцять років із правом пролонгації.

В міністерстві додали, що в Україні буде реалізовано пілотний проект інвестиційною вартістю до 1 мільярда доларів.

Реклама:

Компанія CITIC розглядатиметься як генеральний підрядник - замовник із реалізації проектів, Мінрегіон займатиметься підготовкою та реалізацією проектів.

Меморандум передбачає розвиток державної житлової політики, будівництва доступного житла, формування фонду соціального житла, розгортання молодіжного житлового будівництва, кредитування індивідуальних сільських забудовників, реалізацію інфраструктурних проектів.

На сьогодні у квартирній черзі офіційно перебувають понад 800 тисяч українських родин. Для вирішення цієї проблеми нинішніми ринковими інструментами державі потрібно понад 100 років, констатували в Мінрегіоні.

CITIC ConstructionCo. Ltd. - дочірня компанія Китайської державної міжнародної трастово-інвестиційної корпорації CITIC Limited. Компанія має повноваження виконувати підряди на будівельні проекти за межами Китаю.

Серед найбільших проектів, які компанія CITIC Construction виконала останнім часом - будівництво головного стадіону Олімпіади-2008 у Пекіні "Пташине гніздо", будівництво соціального житла в Анголі на загальну суму 10 млрд доларів, будівництво швидкісної автостради в Алжирі на загальну суму 6,3 млрд доларів, будівництво метро в Тегерані (Іран), будівництво потужного комплексу з виробництва цементу в Білорусі тощо.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: