Chevron відмовляється від видобутку сланцевого газу в Румунії

Вівторок, 24 лютого 2015, 16:01

Американська Chevron Corp. має намір відмовитися від видобутку сланцевого газу в Румунії, що означатиме повний вихід компанії з подібних проектів у Європі.

Про це повідомив представник компанії, передає "Прайм".

"Залишалася Румунія, де ми знаходимося в процесі відмови від часток в концесії", - заявив представник Chevron, слова якого цитує видання Wall Street Journal. Причину такого рішення представник Chevron не пояснив.

Раніше компанія вже вийшла з геологорозвідувальних проектів сланцевих родовищ в Польщі, в 2014 році припинила подібні проекти в Литві.

Як зазначає Wall Street Journal, вихід Chevron зі сланцевих проектів в Європі може розчарувати уряди низки країн ЄС, які прагнули повторити американський "сланцевий бум" з метою зниження залежності від імпорту газу, в першу чергу, з Росії.

Прагнення видобувних компаній розробляти нетрадиційні вуглеводневі запаси Європи наштовхуються зараз на безліч перешкод. Нерідко ці компанії отримують зовсім не ті результати геологорозвідки, на які розраховували. Крім того, не стихає невдоволення громадських та природоохоронних організацій з приводу застосування технології гідророзриву пласту.

Наслідки ГРП, за якого в товщу порід закачується високотоксичний розчин, що створює загрозу забруднення водних ресурсів, є одним з головних аргументів проти розробки запасів сланцевого газу в світі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!