Екс-начальник Генштабу вимагає в суді від України пенсію

Вівторок, 24 лютого 2015, 14:35

Колишній начальник Генштабу України адмірал Юрій Ільїн вимагає від Міноборони виплати йому матеріальну допомогу.

Про це свідчитьпостанова Вищого адміністративного суду від 16 лютого, пишуть "Наші гроші".

Як пише видання, Ільїн просить суд визнати протиправною бездіяльність Міноборони щодо невиплати належних йому матеріальної допомоги, грошового забезпечення і непризначення пенсії.

Судове засідання на цій справі відбудеться завтра, 25 лютого, о 13:00 в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва: вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання № 37.

Між тим Вищий адмінсуд 16 лютого розглянув позов адмірала до президента України з вимогою зобов’язати останнього видати указ про звільнення його з військової служби у запас за станом здоров’я.

Як зазначив суд, Ільїн перебуває на військовій службі. З ним було укладено контракт на період з 18 лютого 2014 року по 21 серпня 2022 року.

28 лютого 2014 року в.о. Президента Олександр Турчинов звільнив Ільїна з посади начальника Генштабу - Головнокомандувача ЗСУ. При цьому він залишився у розпорядженні міністра оборони при Генштабі та на всіх видах забезпечення.

У той же день Ільїн попросив направити його до Військово-медичного клінічного центру Кримського регіону, куди він і відправився на початку березня.

У результаті лікарі видали йому висновок про обмежену придатність до військової служби через стан здоров’я. Він подав в Міноборони рапорт про звільнення в запас, який був переданий в.о. президента. Однак Адміністрація президента відмовилася звільняти адмірала в запас, пославшись на неможливість таких дій у період проведення часткової мобілізації.

ВАСУ відмовив адміралу у задоволенні його позову до президента. Суд врахував законодавчі обмеження щодо звільнення військовослужбовців, що пов’язані у першу чергу з особливим станом і у другу - з мобілізацією як його складовою частиною.

У липні 2012 року Віктор Янукович призначив Юрія Ільїна командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України. 24 серпня 2013 року Янукович присвоїв Ільїну звання адмірала.

19 лютого 2014 року Янукович призначив Ільїна начальником Генштабу.

За даними ЗМІ, після призначення Ільїн наказав українським військовослужбовцям зачистити Майдан, однак його підлеглі не виконали наказ.

Після звільнення з посади начальника Генштабу Ільїн продовжував видавати накази, вважаючи в.о. президента Олександра Турчинова нелегітимним.

На початку вересня минулого року Генпрокуратура порушила проти Ільїна кримінальне провадження за фактом дезертирства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!