Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Fitch підтвердило рейтинги трьох українських банків

Вівторок, 27 січня 2015, 13:44

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній валюті державних "Укрексімбанку" та "Ощадбанку", а також банку "Південний" на рівні "CCC".

Про це йдеться у повідомленні агентства, передає "УНІАН".

За інформацією агентства, встановлений рейтинг відображає самостійну кредитоспроможність банків, водночас рейтинг "Укрексімбанку" та "Ощадбанку" відображає думку Fitch про досить високу готовність української влади надати підтримку цим банкам.

Водночас агентство вважає, що здатність влади надати підтримку залишається обмеженою, на що вказують суверенні рейтинги на рівні "CCC".

Реклама:

Також повідомляється, що рейтинги дефолту емітента та стійкості банків не будуть автоматично знижені у випадку зниження у майбутньому суверенних рейтингів/реструктуризації боргу, оскільки вже враховують дуже високі рівні кредитного ризику.

Водночас рейтинг дефолту емітента та рейтинги боргу можуть бути знижені у випадку введення обмежень на переведення та конвертацію коштів, що обмежило б здатність банків обслуговувати свої зобов'язання.

Крім того, рейтинги "Укрексімбанку" та "Ощадбанку" можуть бути знижені, якщо вони не зможуть акумулювати достатньо іноземної валюти, щоб провести майбутні погашення боргу.

І, навпаки, у випадку зміцнення їхньої валютної ліквідності істотно скоротиться короткостроковий ризик дефолту, і це буде сприяти стабілізації рейтингів на поточних рівнях.

Рейтинги банку "Південний" можуть бути знижені у випадку подальшого різкого зниження капіталізації внаслідок продовження падіння курсу гривні або ослаблення якості активів. Поповнення капіталу знизить ризики для рейтингів банку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: