Нацбанк купив 215 мільйонів доларів на валютному міжбанку

Понеділок, 2 червня 2014, 12:32

Національний банк 30 травня придбав 215 млн доларів на міжбанківському валютному ринку.

Про це повідомив заступник директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олександр Арсенюк, йдеться у повідомленні прес-служби банку.

На його думку, ситуація на валютному ринку впродовж останнього часу мала тенденцію до поліпшення.

Зокрема чистий валютний попит, який спостерігався протягом І кварталу 2014 року, змінився в квітні-травні на чисту пропозицію на безготівковому (0,2 млрд доларів) та готівковому (0,3 млрд. доларів) сегментах валютного ринку.

Реклама:

"Нацбанк бачить своє завдання в згладжуванні різких коливань курсу гривні. Крім того, ураховується необхідність вжиття заходів щодо поповнення міжнародних резервів держави. Тож було ухвалено рішення вийти 30 травня на міжбанківський валютний ринок для купівлі іноземної валюти", - зазначив він.

Арсенюк вважає, що зазначена тенденція свідчить про поступове поліпшення ринкових очікувань учасників валютного ринку.

Цьому сприяє початок виконання Україною масштабної стабілізаційної програми, яка підтримується фінансуванням МВФ та дає змогу залучати фінансові ресурси і від інших кредиторів як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

Також він підкреслив, що за таких умов починає збільшуватися попит на національну грошову одиницю з боку суб’єктів господарювання, для задоволення якого останні серед іншого здійснюють продаж запасів іноземної валюти, що були накопичені в період невизначеності.

Особливо такі тенденції проявляються в період сплати податків та інших обов’язкових платежів до бюджету, що, зокрема, і відбувалося в останні дні травня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!