У НАТО підтримали сланцевий газ

Понеділок, 14 жовтня 2013, 14:58

Парламентська Асамблея НАТО ухвалила резолюцію щодо підтримки видобутку нетрадиційного газу.

Про це повідомляють джерела "Української енергетики".

Проект резолюції щодо економічних і стратегічних наслідків розробки нетрадиційних нафти і газу представляв депутат із Данії Єппе Кофод (JeppeKofod). Документ було підготовлено на основі спеціального звіту, презентованого ним ще у березні 2013 року.

Як повідомляють джерела, Парламентська Асамблея НАТО визнала той факт, що "революція" у видобутку нетрадиційних вуглеводнів у Північній Америці та інших регіонах може кардинально змінити енергетичну безпеку не лише багатьох країн, а і світу в цілому.

Водночас, наголошується на дотриманні стандартів, наприклад "золотих правил" видобутку Міжнародного енергетичного агентства. Згадуються і економічні ризики, зокрема з боку монопольних постачальників або їх об’єднань, які можуть перешкоджати зусиллям з диверсифікації.

У резолютивній частині, як зазначають джерела, уряди та парламенти країн-членів НАТО закликали до інтенсивної співпраці з посилення енергетичної безпеки, яка не обмежується розробкою нетрадиційних ресурсів.

Мова йде, зокрема, про посилення енергоефективності та прозорості ринків, розвиток "зелених" технологій, вироблення збалансованої кліматичної політики, покращення інвестиційного клімату та належне інформування громадськості.

Відповідно до регламенту Парламентської Асамблеї НАТО, резолюція є формальною позицією з певного питання, яка не вимагає дій з боку Ради НАТО і може бути адресована до всіх або кількох країн-членів Альянсу, урядів і парламентів країн-партнерів, а також міжнародних організацій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!