Через високу ціну Україна відмовиться від російського газу - Азаров

Понеділок, 23 вересня 2013, 10:43

Через високу ціну на російський газ Україна буде змушена практично відмовитися від його закупівель.

Про це прем'єр- міністр Микола Азаров сказав в інтерв'ю російському телеканалу "Росія 24", передає "УНІАН".

"Ми вважаємо, що рано чи пізно російське керівництво піде нам назустріч. Що відбувається? Ми скорочуємо закупівлі російського газу - ми змушені займатися диверсифікацією, закуповувати на інших ринках цей газ, ми змушені скорочувати споживання газу, десь котельні переводити з газу на вугілля. в результаті, якщо так справа піде - ми вже майже в два рази скоротили закупівлі газу, ми практично відмовимося від російського газу", - сказав Азаров.

За його словами, виникає питання, чи піде відмова України від закупівель газу на користь "Газпрому", який втратить найбільший ринок .

"Якщо на ринку продавець встановлює ціну і відлякує всіх покупців, він продовжує стояти з такою ціною і його товар ніхто не купує або він дивиться на покупців і гнучко реагує", - сказав прем'єр.

За словами Азарова, Україна не приховує, що проводить колосальну роботу, яка призведе до того, що країна відмовиться від закупівель російського газу.

"Це буде великий мінус і для "Газпрому", і для нас. Ми змушені відволікати ресурси і витрачати їх хоч і на потрібну справу в перспективі, але зараз для нас першочергові інші завдання", - сказав прем'єр-міністр.

При цьому він додав, що зараз закуповуються вишки, проводиться буріння на шельфі, укладаються угоди про видобуток сланцевого газу, планується почати видобуток газу на виснажених родовищах з використанням нових технологій.

При цьому Азаров нагадав, що раніше Україна видобувала 70 млрд куб. газу.

За його словами , через 2-3 роки Україна зможе сама себе повністю забезпечувати газом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!