Думка експерта: Макроекономічні ризики можуть посилитися у другій половині 2013 року

Понеділок, 15 квітня 2013, 13:03

У березні загальний обсяг банківських депозитів зріс на 1,3%, а кредитування збільшилося на 0,4% і 3,9%.

Про це заявила старший аналітик Dragon Capital Анастасія Туюкова.

"Банківські депозити виросли на 4,1% в 1 кварталі 2013, прискоривши темпи зростання в порівнянні з 2,3% в 1 кварталі 2012. На тлі низьких девальваційних очікувань і, як і раніше привабливих процентних ставок, гривневі вклади продовжували користуватися популярністю: +3 ,1% і +8% (валютні депозити скоротилися на 1,3% і 0,8%)", - відзначає експерт.

За її словами, приплив по гривневих заощаджень спостерігався як з боку юридичних, так і фізичних осіб, в результаті чого частка валютних депозитів знизилася з початку року на 2,1 п.п. до 41,6%. Вклади населення зросли на 1,4% за рахунок гривневих заощаджень. Обсяг кредитування збільшився на +1,5% в 1 кварталі 2013 (-0,3% в 1 кварталі 2012).

"На відміну від депозитів, кредити в березні видавалися переважно в іноземній валюті (їх зростання склало 1,9% у порівнянні із зниженням гривневих позик на 0,5%), що може бути пояснено припливом ліквідності в банки в результаті розміщення єврооблігацій (в загальному 1,3 млрд доларів), а також підвищенням попиту на іноземну валюту з боку юридичних осіб у зв'язку з очікуванням на деяке прискорення економічного зростання у другому півріччі, а також як непрямий результат ситуації на Кіпрі", - говорить аналітик.

За її словами, збільшення кредитування в березні, як і раніше було обумовлено зростанням позик юридичних осіб (обсяг запозичень з боку фізосіб практично не змінився).

"Процентні ставки, як за гривневими, так і за валютними внесками продовжили падіння в березні: -38 до 11,3% по гривневих депозитах і -62 до 6% по валютних (як показує український індекс ставок за вкладами фізичних осіб (UIRD), ставки по тримісячним депозитам населення знизилися з початку року на 350 в середньому до 16,2%)", - зазначила Туюкова.

У той же час, середні ставки за кредитами підвищилися (+30 до 15,9% по гривневих позиках і +83 до 10,0% по валютних), що, ймовірно, пояснюється збільшенням більш ризикових позик в кредитних портфелях фінустанов.

"Динаміка банківського сектору і раніше була помірно позитивною в першому кварталі 2013 року, проте ми все ж не впевнені щодо другої половини року, коли ситуація на ринку може посилитися, зокрема може посилитися монетарна політика НБУ, якщо посиляться макроекономічні ризики в країні, що, в свою чергу, може підсилити девальваційні очікування", - резюмувала експерт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!