Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Life:) відмовили у продовженні ліцензії

Середа, 13 березня 2013, 10:08

Компанії "Астеліт" (ТМ life) - третьому за величиною оператору мобільного зв'язку в Україні - відмовили у продовженні ліцензії на міжнародний і міжміський зв'язок.

Нацкомісія з питань регулювання зв'язку замість цього запропонувала оператору отримати два нових дозволи вартістю понад 11 млн гривень - це в три рази дорожче, ніж у випадку продовження існуючого дозволу, пише "Комерсант-Україна".

Компанія домагалася від комісії продовження існуючої ліцензії, термін дії якої закінчується в червні 2013 року.

Така можливість передбачена законом "Про телекомунікації", прийнятим у 2004 році.

Реклама:

Але в нацкомісії вказують, що ця норма поширюється тільки на ліцензії, видані після 2004 року ("Астеліт" отримав ліцензію в 2003 році), і запропонували компанії отримати два нових дозволу вартістю 8,99 млн гривень (на міжнародний зв'язок) і 2,04 млн гривень (міжміський зв'язок на 6 регіонів).

В "Астеліті" поки не вирішили, чи будуть оскаржувати рішення регулятора в суді, але такий варіант розвитку подій не виключається, відзначає один з топ-менеджерів оператора.

"Ми поки не отримали офіційної відповіді. Остаточне рішення приймемо після ознайомлення з нею", - заявили в прес-службі компанії.

Схожі конфлікти були і в інших операторів: у 2010 році нацкомісія відмовляла в продовження ліцензії "Укртелекому", а в 2011-му - групі Vega.

В обох випадках компанії вигравали розгляди і домагалися переоформлення ліцензій.

Правда, "Укртелекому" допомогло втручання уряду, стурбованого майбутньою приватизацією компанії.

Шанси виграти справу у "Астеліту" вельми високі, вважає керуючий партнер юридичної компанії Jurimex Юрій Крайняк.

"Формальним приводом для відмови у продовженні терміну дії може бути тільки невиконання ліцензійних умов", - пояснив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: